Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 11 października 2024 10:28
Reklama

Rozmawiali o gospodarce wodno-ściekowej

Jak pozyskać środki unijne na kanalizację? Jakich technologii i metod użyć? - Między innymi właśnie o tym rozmawiano podczas dwudniowej konferencji poświęconej gospodarce wodno – ściekowej na terenach niezurbanizowanych, która odbyła się w Kielcach.

W dniach od 4 do 5 października po raz XIV odbyła się ogólnopolska konferencja „Gospodarka wodno – ściekowa na terenach niezurbanizowanych”.

- Konferencja jest skierowana do gmin wiejskich, w których jest stosunkowo niski procent skanalizowania i staramy się co roku powiedzieć jak najłatwiej osiągnąć cel – mówi Piotr Matuszewski, organizator konferencji.

Podczas dwudniowej konferencji, uczestnicy, w tym głównie przedstawiciele gmin mogli liczyć na warsztaty i dużą dawkę wiedzy teoretycznej dotyczącej najnowszych technologii i możliwości poprawy stanu skanalizowania miejscowości wiejskich.

- Trzeba o sprawach ważnych mówić publicznie, wymieniać doświadczenia, bo z tego skorzystają inni, żeby nie popełnili błędów i szybciej sięgali po środki unijne – dodaje Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Tym razem na wydarzenie zaproszono do Kielc.

- Zorganizowaliśmy ją w Kielcach, z tego względu na to, że w Polsce Wodociągi Kieleckie uchodzą za wzór – wyjaśnia Piotr Matuszewski.

Wodociągi Kieleckie w ostatnim czasie zmodernizowały i rozbudowały oczyszczalnie ścieków za 260 mln zł, czy chociażby zakończyły projekt kompleksowej ochrony wód podziemnych dla aglomeracji kieleckiej za 200 mln zł. Na co dzień podejmują również szereg innych działań mających na celu podniesienie stopnia dostępu do wody oraz skanalizowania w pełni wszystkich podległych sobie jednostek.

- Jesteśmy w przeddzień kolejnych 4 projektów unijnych. Chcemy dalej kanalizować miejscowości – mówi Henryk Milcarz.

Podczas konferencji nie brakowało pytań. Teraz czas na podsumowanie, a także wyciągnięcie pierwszych wniosków. Najnowsza technologia oraz różne możliwości działania sprawiają, że gminy mogą same zdecydować, która z metod będzie dla nich najkorzystniejsza i pozwoli im na jak najlepsze zadbanie o poprawę stanu gospodarki wodno – ściekowej na terenach niezurbanizowanych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama