sobota, 21 września 2024 11:48

Zawody służb mundurowych w Busku - Zdroju

9 czerwca odbyła się II edycja Zawodów w Biegach o Puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach. Reprezentantem świętokrzyskiej policji był insp. Artur Bednarek.

Organizacją wydarzenia zajęła się Wojskowa Komenda Uzupełnień w Busku - Zdroju. Zawodnicy wystartowali ze stadionu Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Trasa obejmowała ulice Buska. Metę natomiast wydzielono na stadionie. Podczas zawodów uczestnicy zmagali się w dwóch konkurencjach biegowych. Pierwsza z nich była przeznaczona dla gości i VIP-ów. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 400 metrów. W drugim biegu głównym wzięły udział pozostałe osoby, które biegły przez 6 km.

Pierwsze miejsce w biegu dla gości i VIP-ów zajęła mł. insp. Marzena Piórkowska z jednostki Policji w Busku-Zdroju, a drugie Artur Bednarek z Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

W kategorii wiekowej +20 dla mężczyzn 3 miejsce zajął Mariusz Zbróg z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, natomiast w kategorii wiekowej +40 2 miejsce zdobył Dariusz Furtak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W kategorii drużynowej dla służb mundurowych 3 miejsce zajęła Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Celem zawodów było promowanie zdrowego stylu życia, współzawodnictwa, a także budowania wewnętrznej atmosfery wśród funkcjonariuszy Policji.