sobota, 21 września 2024 14:43

Elmar z Pucharem Jędrzejowskiej Ligi Futsalu

W sobotę zakończył się kolejny sezon Jędrzejowskiej Ligi Futsalu. Zdobywcą Pucharu Ligi został Elmar, który w finale pokonał 4:3 FC Young Boys. Z roku na rok poziom sportowy i organizacyjny rozgrywek jest coraz wyższy.

Jędrzejowska Liga Futsalu od lat zrzesza miłośników halowej piłki nożnej. W sobotę oficjalnie zakończył się obecny sezon. Choć zwycięzcę rozgrywek ligowych poznaliśmy już wcześniej, do rozegrania pozostał finał Pucharu. Spotkały się w nim trzecia i czwarta drużyna rozgrywek, czyli Elmar i FC Young Boys.

Sobotni mecz godny był finału i przyniósł wiele zwrotów akcji. Do przerwy 2:1 prowadził zespół Young Boys. Drugie 15 minut należało już jednak do Elmaru. Szybkie trzy bramki wyprowadziły go na prowadzenie 4:1. Young Boys stać było tylko na dwa gole i ostatecznie finał zakończył się wynikiem 4:3.

- Young Boys postawili nam wysoko poprzeczkę. To był ciężki mecz, ale cieszymy się z wygranej - mówi Łukasz Radecki, kapitan Elmaru.

Tegoroczny sezon Jędrzejowskiej Ligi Futsalu był bardzo udany. Mistrzem został Simset.net, który jako jedyny nie zaznał goryczy porażki. Na trzynaście meczów, dwanaście razy wygrywali, zaś raz zremisowali.

Z roku na rok liga staje się ciekawsza. W wielu zespołach występują zawodnicy, którzy na co dzień grają w piłkę zawodowo.

- Poziom sportowy się podnosi, co nas bardzo cieszy. Wiadomo, że ci słabsi chcą się rozwijać i równać do najlepszych - uważa Michał Stępień, organizator rozgrywek.

Wicemistrzem Jędrzejowskiej Ligi Futsalu został zespół Boca Juniors. Na najniższym stopniu podium stanął wspomniany wcześniej Elmar.