Chęciński Zamek Królewski, renesansowa Niemczówka, Park Etnograficzny w Tokarni, czy pobliska Jaskinia Raj – to tylko niektóre atrakcje turystyczne, położone na terenie gminy Chęciny.
Gmina słynie z tych obiektów. Wiele zasług w jej rozwoju i promocji upatrywać należy w działaniach lokalnego samorządu, który w sobotę świętował 25-lecie istnienia.
Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym. Po nabożeństwie, uczestnicy już w Hali Pod Basztami mieli okazję przypomnieć sobie niezwykle bogatą historię gminy.
Widowisko teatralne „Królewskie Miasto Chęciny” przygotował Teatr Grodzki Pod Basztami. Sztukę reżyserowali Dorota i Artur Anyż. Po widowisku przyszła pora na podsumowania. Burmistrz Robert Jaworski podkreślał, że to dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się osiągnąć to, czym gmina dzisiaj dysponuje.
Podczas spotkania minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych, którzy swoją pracą i zaangażowaniem za życia zasłużyli się dla rozwoju Chęcin.
27 maja 1990 roku to formalna data, od której funkcjonuje w Polsce samorząd terytorialny. Jak mówiono na sobotniej uroczystości, początkom towarzyszyła niepewność, ale i radość z możliwości realizacji zadań bliskich lokalnej społeczności.
Jednak równie ważne, jak wspominanie tego, co udało się zrobić, są plany na przyszłość. Jak mówił burmistrz, Robert Jaworski, to inwestycje w budownictwo mieszkaniowe, edukację i rozwój przedsiębiorczości.
Podczas uroczystości wyemitowano film dokumentalny „Zdarzyło się tylko w Polsce”. Wręczono również okolicznościowe pamiątki.
Napisz komentarz
Komentarze