Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 20:40
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Nauka się opłaca

Mają najlepsze oceny w swoich szkołach, najwyższe średnie i nieprzeciętne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych. Czterech najlepszych z najlepszych uczniów powiatu pińczowskiego otrzymało Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Pieniądze planują przeznaczyć głównie na pomoce naukowe czy dodatkowe korepetycje. Jedno jest pewne: nauka się opłaca.

Stypendyści premiera to liderzy swoich szkół. Bez wątpienia są elitą intelektualną i przyszłością naszego narodu. Ich ciężka praca i wysokie osiągnięcia za rok 2014/2015 zostały docenione.

- Mamy zdolną młodzież. Te stypendia są już za szczególne osiągnięcia w jakiejś dziedzinie, nie tylko w dydaktycznej, ale i w sportowej czy artystycznej. I to pokazuje, że nasze szkoły są już coraz lepiej przygotowane do pracy zarówno z uczniem zdolnym, jak i z uczniem, który na swojej drodze spotyka wielorakie problemy – powiedziała Małgorzata Muzoł, świętokrzyski kurator oświaty.

Stypendium w wysokości 2580 zł dostają najlepsi z najlepszych. Ci, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią w danej szkole lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. W powiecie pińczowskim w każdej z czterech szkół ponadgimnazjalnych znalazł się jeden wybitny uczeń.

- Miałem średnią ocen 5,20. Interesuje się matematyką, historią i również grami na komputerze. Jeszcze nie wiem, na co przeznaczę stypendium, ale takie wyróżnienie mobilizuje do dalszej pracy - powiedział Piotr Pasternak, stypendysta.

Dumny z wyników uczniów był również starosta, który wręczył stypendystom specjalne nagrody.

- Młodzież coraz bardziej przykłada się do nauki i mamy coraz wyższe osiągnięcia - powiedział Zbigniew Kierkowski, starosta powiatu pińczowskiego.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju. Przy tej okazji wyróżnieni srebrnym i brązowym krzyżem zasługi zostali również nauczyciele. Na koniec zaśpiewał szkolny chór „Gaudete”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama