sobota, 21 września 2024 11:35

Ze Skarżyska wrócili bez punktów

W hali przy ulicy Sienkiewicza w Skarżysku zainaugurowano rozgrywki Świętokrzyskiej III Ligi w siatkówce mężczyzn. Niestety młody zespół 7TN z Jędrzejowa nie dał rady doświadczonej ekipie SAS TGI Skarżysko i uległ 3:0 (25:16, 25:7, 25:21).

Drużyna 7TN prowadzona do boju przez Alana Michalskiego bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. Pierwsze piłki należały do „siódemki”. Niestety już po chwili gospodarze ze Skarżyska szybko odwrócili losy seta i wygrali gładko do 16.

W secie drugim różnica klas była jeszcze bardziej widoczna, dlatego niech nie dziwi przegrana do 7.
Najwięcej emocji mieliśmy w trzeciej partii. „Siódemka” bardzo ambitnie grała w tym fragmencie meczu. Do stanu 19:19 walka była punkt za punkt. Ostatecznie bardziej odporni psychicznie skarżyszczanie zapisali trzecią partię na swoje konto 25:21 i wygrali całe spotkanie 3:0. Słowa pochwały należą się jednak młodemu zespołowi z Jędrzejowa, który do Skarżyska przyjechał w zaledwie siedmioosobowym składzie.

Kapitan zespołu Alan Michalski przed naszą kamerą przypomniał krótką historię drużyny:

- Zespół powstał cztery lata temu. W pierwszym roku grania zostaliśmy mistrzami IV ligi i wywalczyliśmy awans do III ligi. W poprzednim sezonie zajęliśmy siódme miejsce.

W piątkowy wieczór odbyły się jeszcze dwa mecze. Swoje zwycięstwa zanotowały Trans City Castorama Kielce oraz MKS Orlicz Suchedniów. Pozostałe mecze w sobotę i niedzielę.