Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 20:44
Reklama

Nowe możliwości dla inwestorów

Busko-Zdrój zaprasza do siebie inwestorów. Na terenie gminy powstały nowe tereny inwestycyjne. Burmistrz liczy, że w tym miejscu powstaną kolejne sanatoria, miejsca wypoczynkowe i rekreacyjne.

Dobra infrastruktura to fundament rozwoju danego regionu, a co za tym idzie zachęta dla inwestorów do prowadzenia biznesu. Ofertę pod budowę nowych obiektów sanatoryjnych, miejsc do wypoczynku i rekreacji stworzyła gmina Busko-Zdrój. Obszar o powierzchni blisko 20 ha, w tym prawie 7 ha należących do gminy, został kompleksowo zagospodarowany w strefie A ochrony uzdrowiskowej.

- Teren prezentuje się pięknie. Jest nowa droga, są nowe chodniki i oświetlenie oraz całe uzbrojenie, jak woda czy kanalizacja. Przebiega tam również linia doprowadzająca wodę siarkową do innych uzdrowisk. Wszystko jest na tyle przygotowane, że szukamy teraz inwestorów – powiedział Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju.

Jak zdradza nam burmistrz, pierwsi zainteresowani terenami inwestycyjnymi już są. W Busku sytuacja jest o tyle utrudniona, że mogą tu powstać jedynie obiekty sanatoryjne czy rekreacyjne, bo strefa uzdrowiskowa nie pozwala na wprowadzenie ciężkiego przemysłu.

- Chcielibyśmy, aby pomysł związany z coraz bardziej popularnymi basenami mineralnymi, zarówno odkrytymi, jak i zakrytymi został zrealizowany tu w Busku. Tak jak jest w sąsiednim Solcu-Zdroju, czy termy w Bukowinie Tatrzańskiej – dodał burmistrz.

Gmina ma jednak problem, ponieważ wszystkie tereny nie mają jednego właściciela. Na całej powierzchni część z nich należy do Gminy Busko-Zdrój, a pozostałe należą do prywatnych właścicieli.

- I to jest trochę duży problem, ponieważ wiemy, że każdy z właścicieli wystawi jak najwyższą cenę, co będzie utrudniało inwestorom szybkie pozyskanie terenu – dodał burmistrz.

Jednak burmistrz deklaruje, że inwestorzy mogą liczyć na wsparcie ze strony gminy, tak, by tereny zostały zagospodarowane, bo korzyść z pewnością będzie obopólna. 6.5 mln zł kosztowało przygotowanie dla inwestorów terenów inwestycyjnych, 60% to dofinansowanie unijne.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama