wtorek, 1 października 2024 06:26

Są najlepsi!

GM nr 2 ze Skarżyska wygrało półfinał wojewódzki w piłce nożnej turnieju o Puchar Premier RP w kategorii chłopców 12- 13 lat. W  finale podopieczni Jarosława Kotwicy pokonali  SP nr 8 ze Skarżyska 7:2. Finały wojewódzkie odbędą się 5 października w Nowinach.

W półfinałach miało pierwotnie wystartować pięć zespołów. Jednak trzy ekipy z Ostrowca, Kunowa i Szewnej nie dojechały do Skarżyska. Półfinał ograniczył się zatem do jednego meczu, ale za to jakiego. GM 2 pokonało młodszych kolegów z SP 8 7:2, choć jeszcze w przerwie Jarosław Kotwica miał sporo uwag do swoich podopiecznych.

Druga połowa to popis strzelecki gimnazjalistów. Prawdziwym królem meczu został Filip Michalski, który wpisał się na listę strzelców trzy razy. Oprócz Michalskiego do bramki „ósemki” trafiali jeszcze Jakub Lachowski dwukrotnie oraz Jakub Obara i Konrad Angelo.

Z awansu do finału wojewódzkiego cieszył się opiekun GM 2 Jarosław Kotwica. Na finał wojewódzki do Nowin chłopcy ze skarżyskiej dwójki jadą z dużymi nadziejami:

- Musimy zwrócić uwagę na zespoły z dużych ośrodków miejskich. Jednak nawet szkoły z mniejszych miejscowości nie pozbawione są szans na dobry występ. Jak będzie, pokaże życie – mówi Jarosław Kotwica opiekun GM 2 ze Skarżyska.

Drużyna zwycięska z finału wojewódzkiego pojedzie do Warszawy na turniej ogólnopolski, a tam kto wie? Wszyscy mają równe szanse. Trzymamy kciuki!