piątek, 20 września 2024 13:55

Strzelali o Błękitną Wstęgę Kamionki

Na obiekcie Łuczniczego Ludowego Klubu Sportowego Olimpia Suchedniów odbyły się już po raz jedenasty zawody dla dzieci i młodzieży o Błękitna Wstęgę Kamionki. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony młodych łuczników i łuczniczek. Również na naszej antenie łucznictwo gości bardzo rzadko, dlatego z wielką przyjemnością przyjęliśmy patronat nad tym wydarzeniem sportowym.

W XI Ogólnopolskich Zawodach Łuczniczych Dzieci i Młodzików o Błękitną Wstęgę Kamionki wystartowało około 60 zawodników z 6 klubów. Miejscem sportowych zmagań były tory łucznicze ŁLKS Olimpia w Suchedniowie. Suchedniowski klub reprezentowało ośmioro zawodników.

Jak sędziowie punktują i z jakimi dystansami muszą się zmagać młodzi łucznicy?

W kategorii młodziczek młodszych 2. miejsce zajęła Patrycja Wołowiec, a Helena Szaraniec uplasowała się na pozycji 6.

Wśród dzieci starszych  4. miejsce zajęła nasza reprezentantka Klaudia Łutczyk, a 6. miejsce Zosia Obarska. W tej samej kategorii, ale wśród chłopców Filip Relidzyński zajął 6.miejsce, a Olaf Domaradzki - 7. W najmłodszej z kategorii – dzieci młodsze wśród dziewcząt 3. miejsce zajęła Natalia Kłys, a wśród chłopców Kuba Relidzyński był 5. W konkurencji drużynowej ŁLKS Olimpia Suchedniów zajęła 4. miejsce za ULKS Włoszczowice, Karima Prząsław i Mąchocice Scholasteria.

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dla wszystkich zawodników ufundowane zostały drobne upominki i smaczny poczęstunek.