czwartek, 3 października 2024 11:13

Korona przegrała sparing z Hapoelem. Tysiące kibiców na prezentacji

Pogoda dopisała, frekwencja również. Kilka tysięcy osób bawiło się na prezentacji Korony Kielce przed sezonem 2015/2016. Atrakcją wieczoru był sparing z trzecią drużyną izraelskiej ekstraklasy, Hapoelem Beer Sheva. Niestety, lepsi okazali się goście, którzy wygrali 2:1.

Nietypowo, bo na Kolporter Arenie. Skromniej niż w poprzednich latach, ale z elementem czysto piłkarskim. Korona Kielce zaprezentowała się kibicom przed sezonem. Fani poznali, niezamkniętą jeszcze, kadrę pierwszego zespołu Żółto-czerwonych. Atrakcją wieczoru był sparing z trzecią drużyną ligi izraelskiej, Hapoelem Beer Sheva.

Pierwsza połowa w wykonaniu kielczan była słaba. W 27 minucie goście wyszli na prowadzenie. Pewnym strzałem z rzutu karnego Dariusza Trelę pokonał Maor Buzaglo. Siedem minut później było już 0:2. Ovidiu Hoban uderzył zza pola karnego prosto w okienko. Korona zdołała odpowiedzieć tylko trafieniem Michała Fidziukiewicza w 66. minucie.

Mecz zakończył się wynikiem 1:2. Mimo porażki pozytywnie spotkanie ocenił trener Marcin Brosz.

- Bardzo się cieszę z tego sparingpartnera. Paradoksalnie na tle takiego przeciwnika widać lepiej te niedoskonałości, które w treningach ciężko zauważyć - tłumaczy szkoleniowiec kielczan.

Dla Michała Fidziukiewicza bramka z Hapoelem może być krokiem bliżej do tego by zostać w Kielcach. Napastnik strzelił również gola w sobotnim meczu kontrolnym z czeską Karviną.

- Napastnik jest od tego, żeby wykańczać sytuacje stwarzane przez kolegów. Jeśli tylko będę mieć sytuacje, to postaram się je wykorzystywać - mówi Fidziukiewicz.

Kadra Korony nie jest zamknięta. Sztab szkoleniowy cały czas szuka zawodników na kilka pozycji.

Pierwszy mecz w lidze Złocisto-krwiści rozegrają w niedzielę 19 lipca. Na Kolporter Arenie kielczanie podejmą Jagiellonię Białystok.