Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 06:26
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Pomoc psychologa w MKS

Kolejne zmiany w Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Tym razem postanowiono zapewnić kierowcom opiekę wykwalifikowanego psychologa, który szkoli pracowników między innymi z zakresu redukcji stresu.

Podejmując pracę kierowcy należy mieć na uwadze odpowiedzialność, jaką niesie za sobą ten zawód. Nie jest to praca ani najłatwiejsza, ani najmniej stresogenna. Kierowca, podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków, musi zachowywać czujność i skupienie oraz pełną koncentrację. W przypadku kierowców zajmujących się przewozem osób, dochodzi jeszcze odpowiedzialność za pasażerów. Nic dziwnego, że zawód ten należy do tych generujących znaczną ilość stresu.

Z uwagi na powyższe Miejska Komunikacja Samochodowa w Skarżysku postanowiła zapewnić pracownikom profesjonalną opiekę psychologiczną.

Kierowcy przyznają, że taka pomoc i wsparcie jest potrzebne. Podkreślają też, że dzięki tej możliwości ich praca staje się łatwiejsza, głównie dzięki ograniczeniu stresu i umiejętności radzenia sobie z nim w trakcie wykonywania obowiązków. Prezes spółki, Bartosz Iskra podkreśla, że wprowadzając tego rodzaju udogodnienie, brał pod uwagę zarówno pracowników, jak i pasażerów.

- O konieczności psychologicznego wsparcia dla kierowców mówiłem zaraz po objęciu funkcji Prezesa Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Miałem na uwadze, aby klienci MKS, którzy mają przede wszystkim kontakt z kierowcami byli zadowoleni z jakości obsługi, wszystkie zmiany jakie mają miejsce w spółce są zauważane przede wszystkim dzięki kontaktowi kierowcy z pasażerem. Dlatego chcemy, żeby ten kontakt był na jak najwyższym poziomie. Pasażer jest najważniejszy - mówi Prezes MKS w Skarżysku, Bartosz Iskra.

W pierwszej kolejności dla kierowców organizowane są szkolenia, które mają poprawić jakość obsługi pasażerów. Co w ramach takich szkoleń? Po pierwsze, umiejętności zakresu profesjonalnej obsługi pasażerów, po drugie techniki zwalczania i radzenia sobie ze stresem. Szczególnej uwadze poświęcony jest rozwój umiejętności komunikacji interpersonalnej, a także uczulanie kierowców na kulturę języka i wypowiedzi czy reagowanie na ewentualne problemy klientów Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

Psycholog dostępny jest również dla pracowników doraźnie, w razie nurtujących ich spraw i problemów. Ciekawi jesteśmy Państwa opinii w tej kwestii. Czy zauważają Państwo pozytywne zmiany podczas korzystania z środków komunikacji miejskiej? Zachęcamy do odpowiedzi w komentarzach, bo to opinia pasażerów będzie najbardziej miarodajna.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama