Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 2 października 2024 16:27
ZOBACZ:
Reklama

Pierwsi absolwenci "Akademii Profesjonalengo trenera biznesu"

„Akademia profesjonalnego trenera biznesu” to nowy kierunek studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Handlowej imienia Bolesława Markowskiego w Kielcach. W minioną sobotę pierwsi absolwenci opuścili mury uczelni, stając się pełnoprawnymi coachami.

Kierunek „Akademia profesjonalnego trenera biznesu” jest elitarnym kierunkiem w Wyższej Szkole Handlowej imienia Bolesława Markowskiego w Kielcach. Jest to specjalność stworzona dla ludzi, którzy chcą jako niezależne osoby prowadzić biznesy w kontekście rozwijania ludzi, wzmacniania ich potencjału, motywacji i kompetencji.

- Kierunek składa się z dziesięciu modułów. Dziewięć to moduły praktyczne, dziesiąty to egzamin. To są moduły rozwijające różne kompetencje – wystąpień publicznych, prowadzenia grupy, szkoleniowe. Są to moduły bardzo praktyczne prowadzone przez trenerów i coachów, którzy mają kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie – mówi Jakub Lewandowski, trener z Dobrej Grupy Trenerów PASJA.

Studenci po ukończeniu tego kierunku mogą prowadzić biznesy związane z działalnością trenerską w przedsiębiorstwach, działać jako niezależne jednostki lub realizować projekty jako niezależne firmy szkoleniowe dla firm. O „Akademii profesjonalnego trenera biznesu” opowiedzieli nam sami absolwenci kierunku.

- Kiedy decydowałam się na ten kierunek studiów nie myślałam, że to będzie aż taka przygoda. Nie są to sztampowe studia podyplomowe, w których promowana jest tylko wiedza. Na tych studiach wykładowcy stawiają na doświadczenie, bierzemy czynny udział w zajęciach, które w większości są zajęciami warsztatowymi – mówi absolwentka, Katarzyna Perdzyńska-Zarzeczny.

- Jest to olbrzymia szansa, bo przez ten rok nauczyliśmy się bardzo dużo. Osobiście też uważam, że bardzo dużo dały mi te studia i zmieniły mnie pod kątem praktycznym. Poza wiedzą i warsztatem trenerskim merytorycznym, mamy też warsztat praktyczny, który możemy wykorzystać w pracy związanej ze szkoleniem – dodaje Paweł Kaczmarczyk.

- To była fantastyczna przygoda. Poznałam niezwykłych ludzi z niesamowitymi osobowościami, od którym mogłam się tak wiele nauczyć. Jeśli chodzi o sam kierunek – duże doświadczenie, duże wyzwanie i wiele wartości dodanych dla samej siebie. Dużo odkryłam we własnej osobie, co myślę, że w bardzo dużym stopniu wpłynie na mój dalszy rozwój, zarówno osobisty, jak i zawodowy – mówi Anna Gałczyńska.

Trenerzy dokładają wszelkich starań, by przez zajęcia wykreować osoby, które będą wykonywać ten zawód z pasją oraz motywować innych do działania poprzez swoje szkolenia.

- Ten kierunek daje bardzo duże możliwości znalezienia nowego zawodu, pracę z ludźmi. Bardzo ważne jest to, żeby do tego kierunku podejść bardzo profesjonalnie i bardzo otwarcie, ponieważ to jest kierunek dla pasjonatów i tych którzy chcą rozwijać innych ludzi – mówi Jakub Lewandowski.

Według różnych źródeł, liczba trenerów personalnych w Polsce oscyluje w granicach od 25 do 40 tysięcy. Niestety wśród tej grupy mnóstwo osób nie posiada ukończonych kursów. Absolwenci „Akademii profesjonalnego trenera biznesu”, oprócz pełnego przygotowania merytorycznego, otrzymują niezbędne dokumenty pozwalające na pełnoprawne wykonywanie zawodu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama