środa, 2 października 2024 16:27

Dwunasty tytuł dla Vive

Są takie chwile, które nigdy się nie nudzą. Doskonale wiedzą o tym kibice Vive Tauron Kielce. W czwartek, żółto-biało-niebiescy już po raz dwunasty sięgnęli po tytuł mistrzowski. Kielczanie w emocjonującym spotkaniu pokonali Wisłę Płock 28:29.

Kielczanie do Płocka jechali z myślą, by do domu wrócić tego samego dnia. Od początku spotkania wiadomo było jednak, że, by osiągnąć cel, w każdej minucie spotkania trzeba będzie pokazać maksymalne zaangażowanie. Tak było, choć obie drużyny nie ustrzegły się błędów. W pierwszej części spotkania więcej było ich po stronie Vive, dlatego to gospodarze prowadzili do przerwy 17:14.

Po wznowieniu kielczanie zdołali wyprzedzić Wisłę, ale nie potrafili odskoczyć. Taki scenariusz utrzymywał się do ostatniej syreny. Na 6 sekund przed nią, przy prowadzeniu 29:28 dla żółto-biało-niebieskich Wisła miała rzut karny. Bramka oznaczałaby remis i dogrywkę. Refleksem wykazał się jednak Marin Sego i dzięki jego interwencji kielczanie mogli cieszyć się z dwunastego tytułu mistrza Polski.

- Nie wiem jak to się stało. Ghionea trafił mnie w nogę i już – żartował po spotkaniu Sego.

Vive do Kielc przyjechało w późnych godzinach nocnych. Na szczypiornistów czekała jednak grupa kibiców. Teraz podopiecznych Tałanta Dujszebajewa czeka najtrudniejsze z tegorocznych wyzwań. W przyszły weekend kielczanie walczyć będą w Final Four Ligi Mistrzów.