Budowa Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej powoli zbliża się ku końcowi. Z dnia na dzień obiekt wygląda coraz bardziej okazale i zapewne wzbudzi zachwyt, nie tylko miłośników geologii i nauk pokrewnych, ale i każdego przybyłego turysty.
- Aktualnie ściany są obkładane kamieniem. Taka elewacja dodaje kolorytu i wzbudza zainteresowanie tym obiektem, ponieważ komponuje on się ze ścianą skalną i otoczeniem, ale jednocześnie nie gryzie się z terenem zielonym i skalistym – mówi Robert Jaworski, burmistrz gminy i miasta Chęciny.
Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej powinno w dużej mierze przyczynić się do rozwoju gminy. Jeszcze w tym roku obiekt powinno odwiedzić wielu naukowców z kraju i zagranicy.
- Ożywi to naszą gminę i ożywi to miasto Chęciny. Każdy z uczestników szkoleń, praktyk czy różnego rodzaju konferencji, które również będą się odbywały w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej, to będzie dla nas potencjalny turysta, osoba, która zapewne zechce zetknąć się z innymi zabytkami, z zamkiem oraz innymi obiektami dziedzictwa kulturowego, które są w mieście i gminie Chęciny – mówi burmistrz.
Powstająca inwestycja to również ciekawa oferta dla innych placówek oświatowych z terenu gminy, ale i okolic.
- Będą odbywały się nie tylko akademickie spotkania czy kursy, ale również tam będą mogli skorzystać nasi uczniowie ze szkół gimnazjalnych, podstawowych, szkół średnich. Zapewne odbędzie się tam szereg wydarzeń naukowych, popularno-naukowych, konferencji, sympozjów i to nie tylko z dziedziny geologii czy geografii, ale jeszcze szeregu innych obszarów nauk – mówi Robert Jaworski.
Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej to kolejna inwestycja, po Regionalnym Centrum Naukowo Technologicznym oraz Banku Komórek Macierzystych na terenie gminy Chęciny, dzięki której powoli staje się ona silnym ośrodkiem innowacyjnym i naukowym w województwie świętokrzyskim.
Napisz komentarz
Komentarze