piątek, 20 września 2024 09:43

Derby województwa dla Granatu

W 25 kolejce spotkań III ligi małopolsko - świętokrzyskiej Granat Skarżysko w dobrym stylu pokonał  na własnym stadionie Wierną Małogoszcz 3:0. Do bramki rywala trafiali: Radosława Mikołajek, Michał Bała  i Michał  Gajos.

Spotkanie od samego początku było pod kontrola skarżyszczan. W bramce Granatu po wyleczonej kontuzji zobaczyliśmy Konrada Majcherczyka. Bramkarz Granatu zachował czyste konto, a koledzy z pola zagrali poprawnie.

Już od pierwszego gwizdka sędziego bramka wisiała w powietrzu. Kilku dogodnych sytuacji do strzelenia bramek nie wykorzystali Mateusz Dziubek, Klaudiusz Łatkowski i Mateusz Fryc. Pierwszy okrzyk radości uniósł się z trybun w 36 minucie. Golkipera Wiernej pokonał  Radosław Mikołajek.

W drugiej części spotkania dominacja podopiecznych Ireneusza Pietrzykowskiego trwała nadal. Już pięć minut po wznowieniu gry doskonałe dośrodkowanie Kołodziejczyka na drugiego gola zamienił Michał Bała. W 63 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Michał Gajos. Bramkarz Wiernej najpierw  pikę złapał, by po chwili wypuścić ją z rąk, a ta wtoczyła się do bramki. Skarżyszczanie spotkanie wygrali 3:0 i zostali wiceliderami III ligi małopolsko-świętokrzyskie.