Najświeższe wiadomości i wydarzenia z powiatu kieleckiego – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!
W niedzielę na lotnisku w Masłowie odbył się coroczny piknik lotniczy. W związku z jubileuszem Aeroklubu Kieleckiego przygotowano szereg atrakcji dla wszystkich gości, tych najmłodszych jak i dla tych troszkę starszych.
Przez cały tydzień w domu autonomicznym w Podzamczu Chęcińskich odbywały się warsztaty dla uczniów ze szkół biorących udział w projekcie „PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Razem z kamerą towarzyszyliśmy w zajęciach młodzieży z Zespołu Szkół Nr 2 w Chęcinach.
W ostatni poniedziałek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chęcinach zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Nowiny, który w stanie nietrzeźwości dokonał kradzieży pojazdu marki Mercedes z warsztatu samochodowego, a następnie spowodował kolizję drogową.
Świętokrzyskie bogate jest w infrastrukturę agroturystyczną. Nie ma powiatu w naszym regionie, w którym nie byłoby żadnego gospodarstwa. Przekonywały o tym władze województwa podczas X Jarmarku Agroturystycznego w Tokarni.
Las otwarty jest dla wszystkich, jednak nie dla tych, którzy go nieustannie zaśmiecają. „Dzikie wysypiska śmieci” to problem, z którym borykają się leśnicy cały rok, a szczególnie w okresie letnim. W każdym lesie można napotkać leżące plastikowe butelki, papiery, opakowania po żywności, rozbite szkło. Usuwanie odpadów pociąga za sobą duże koszty, a śmieci te mogą być niebezpieczne dla środowiska, tym bardziej, iż rozkład niektórych z nich trwa wiele lat.
Świętokrzyska Niezapominajka to cykliczne wydarzenie na terenie gminy Zagnańsk, którego głównym pomysłodawcą był Andrzej Zalewski – polski dziennikarz, znany z audycji pogodowych na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Tegoroczna, jubileuszowa, dziesiąta już edycja, podobnie jak w latach ubiegłych przyciągnęła nad zbiornik wodny w Kaniowie niemałe tłumy.
Nadleśnictwo Łagów może poszczycić się ponad 200-letnią historią. W obecnych granicach działa od 1 stycznia 2007 roku i zarządza niespełna 15 tysiącami hektarów powierzchni. Na jego terenie występuje szeroki wachlarz siedliskowych typów lasów – od borów suchych, poprzez olchy rosnące na mokradłach, po siedliska wyżynne i górskie.
W niedzielne popołudnie teren Gminnego Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego w Łopusznie zamienił się prawdziwy, olbrzymi plac zabaw. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że wiele rodzin z dziećmi zdecydowało się spędzić czas na świeżym powietrzu, a wśród przybyłych nie zabrakło kamery Telewizji Świętokrzyskiej.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie po raz kolejny otworzył swoje drzwi dla uczniów ostatnich klas gimnazjów. Oprócz oferty edukacyjnej na przybyłych czekało wiele atrakcji artystycznych, edukacyjnych i kulinarnych. Europicnic to już cykliczna impreza promocyjna organizowana w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie. Już po raz dwunasty placówka zaprezentowała młodzieży gimnazjalnej swoją ofertę edukacyjną, a przy okazji zapewniła szereg różnego rodzaju atrakcji. - Na Europicnicu mogliśmy podziwiać pokaz breakdance, konkurs piosenki, pokaz karate w wykonaniu uczniów z Morawicy. Mamy również pokazy barmańskie i częstujemy uczniów potrawami z grilla – mówi Magdalena Rowińska, organizatorka Europicnicu, nauczyciel języka angielskiego w ZSP nr 5 w Łopusznie. Na Europicnic przybyło dziewięć gimnazjów z okolic Łopuszna. Wśród nich znaleźli się, między innymi, uczniowie z Radoszyc, Słupi, Piekoszowa i Oblęgorka. - Przede wszystkim mamy na celu zachęcić młodzież gimnazjalną do przyjścia do naszej placówki i pokazać im, że oferujemy fajne i atrakcyjne kierunki kształcenia, ale również możemy im zaoferować o wiele więcej – mówi Magdalena Rowińska. Uczniowie wzięli udział w konkursie kulinarnym „Kuchnie europy” oraz pokazie fryzjerskim. Duża frekwencja sprawiła, że organizatorzy zapewniają, że kolejne edycje Europicnicu na pewno się odbędą.
Finał wojewódzki Coca-Cola Cup, który odbył się w Kielcach, wyłonił najlepsze drużyny województwa świętokrzyskiego w tegorocznej edycji turnieju. Zwycięzcy w kategorii chłopców i dziewcząt będą reprezentować swój region w wielkim finale krajowym, który odbędzie się 20 czerwca w Gdańsku.
27 maja o godzinie 16.00 w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Zagnańsku odbędzie się uroczysta msza święta w intencji samorządowców.
Feliks Konderko był żołnierzem Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury” i I batalionu 2. pułku piechoty Legionów AK „Nurta” silnie związanych z terenem Nowej Słupi. Jego pasją było fotografowanie, a dzięki pozostawionym po sobie zdjęciom, możemy poznać historię bohaterów czasów II wojny światowej walczących o niepodległość.