Najświeższe wiadomości i wydarzenia z powiatu kieleckiego – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!
Kiedyś był siedzibą biskupów Krakowskich. Przez lata pałac w Bodzentynie popadał w ruinę, dziś władze gminy chcą ocalić zamek i udostępnić go turystom. Są plany pozyskania unijnych i rządowych pieniędzy na rewitalizacje ruin i ich otoczenia. Inwestycja może kosztować kilkanaście milionów złotych.
Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie obchodzi 70-lecie swojego istnienia.
We wtorek 21 marca zaczęła się kalendarzowa wiosna. Potocznie Dzień Wagarowicza, można spędzić na wiele sposobów. Jedną z propozycji dla młodzieży był Piknik Profilaktyczny w Szklanym Domu w Ciekotach.
Soliści, duety, zespoły taneczne i muzyczne rywalizowały na 16 Powiatowych Przeglądach Artystycznych w Bodzentynie. Stawką był występ na koncercie Gospodarze Gościom w ramach Festiwalu Harcerskiego w Kielcach. W muzycznych zmaganiach udział wzięło prawie 70 uczestników.
W wielu miejscach dzień kobiet trwał znacznie dłużej niż 24 godziny. Należał do nich także Masłów. W sobotę w Domu Szklanym w Ciekotach zorganizowano gminne obchody tego święta.
120 dzieci przebadano w ramach profilaktyki onkologicznej. Akcja Kocham więc badam skierowana jest do małych pacjentów w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Za badania zapłaciła gmina, burmistrz zapowiada kolejną akcję.
Gminy Zagnańsk i Miedziana Góra wzbogacą się o nowe ścieżki dla pieszych i rowerzystów, co powinno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. W czwartek umowę z wójtami obydwu gmin podpisał Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Adam Jarubas.
Co to znaczy bełkotać, albo jeść jednym zębem? W gminie Bodzentyn odkrywają na nowo, mowę naszych dziadków. W Szkole Podstawowej w Świętej Katarzynie odbyło się I Dyktando Gwarowe.
120 dzieci przebadano w ramach profilaktyki onkologicznej. Badania skierowane były do małych pacjentów w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.
W sobotę nad ranem nieznani sprawcy próbowali wysadzić bankomat w Zagnańsku. Wybuch uszkodził urządzenie, ale według pierwszych ustaleń policji nie zginęła gotówka.
W ciekawy sposób świętowano w Samsonowie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny VIP-ów i młodzieży gimnazjalnej, które zmierzyły się ze sobą w niecodziennych konkurencjach. Arbitrem pojedynku był dr Janusz Wróblewski – filolog i językoznawca.
W dniu 9 lutego, z inicjatywy członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w Łagowie odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczenia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej.