Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 18 kwietnia 2025 00:28
Reklama
Reklama

Termomodernizacja ZS nr 1 w Jędrzejowie za ponad 4 mln złotych

Zespół Szkół nr 1 w Jędrzejowie przechodzi kompleksową termomodernizację, której celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz komfortu użytkowników placówki. Prace na terenie szkoły rozpoczęły się w październiku 2024 roku, a na ich realizację pozyskano niemal 4,5 miliona złotych z programu Polski Ład.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP
Kliknij aby odtworzyć

Zakres termomodernizacji obejmuje między innymi docieplenie budynku, wymianę okien oraz montaż nowych źródeł ciepła. W holach oraz w hali sportowej pojawią się kaloryfery, a w samej hali dodatkowo zainstalowanych zostanie pięć klimatyzatorów. Ponadto szkoła zyska instalację fotowoltaiczną, która będzie zasilała zarówno budynek, jak i halę sportową.

Reklama

Starosta jędrzejowski, Paweł Faryna, podkreślał znaczenie pozyskanych środków oraz realizowanych prac, zaznaczając, że inwestycja ta jest istotnym krokiem w poprawie warunków nauki i pracy w szkołach powiatowych, z korzyścią zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Dyrektor szkoły zapewnia, że przeprowadzane prace nie kolidują z zajęciami uczniów. Wręcz przeciwnie, wszystkie prace przebiegają sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Planowane zakończenie projektu przewidziano na jesień 2025 roku.
 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama