czwartek, 19 września 2024 02:53

Policjant i sportowiec

W Warce w województwie mazowieckim odbyły się VII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. W sportowych zmaganiach udział wzięło ponad 60 zawodników, a wśród nich znalazł się asp. szt. Paweł Szymański reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Busku – Zdroju. Został I wicemistrzem Polski Służb Mundurowych w Kolarstwie Szosowym ze startu wspólnego
  • Źródło: KPP Busko-Zdrój

W niedzielę, 25 sierpnia 2024 roku w Warce w województwie mazowieckim odbyły się VII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Sportowe zmagania patronatem honorowym objął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Piotr Janik. Na trasie liczącej 65 kilometrów zameldowało się ponad 60 zawodników, przedstawicieli różnych służb. Wśród nich znalazł się asp. szt. Paweł Szymański reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Busku – Zdroju. Płaska trasa z dużą ilością zakrętów obfitowała w znaczną ilość ucieczek. W niektórych miejscach prędkość rywalizujących kolarzy osiągała 65 km/h. Średnia prędkość z jaką nasz kolega pokonał całą trasę to 40 km/h, a czas w jakim ją ukończył to 1 godzina i 36 minut. Wysoka temperatura powietrza osiągająca nawet 36 stopni Celsjusza nie ułatwiała sportowcom zadania. Asp. szt. Paweł Szymański ukończył zmagania na II miejscu i po raz trzeci został I wicemistrzem Polski Służb Mundurowych w Kolarstwie Szosowym ze startu wspólnego.

To kolejny sukces sportowy buskiego policjanta.