Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 18 października 2024 05:49
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: przegląd wydarzeń

Zapraszamy do obejrzenia przeglądu najważniejszych wydarzeń z mijającego tygodnia.
Kliknij aby odtworzyć

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano 12 umów w ramach Programu "Razem Bezpiecznej" im. Władysława Stasiaka realizowanego w całym kraju od 2007 roku. Na wszystkie projekty trafiło ponad 1 mln złotych.

Maturę zdało 84,1 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych - podała we wtorek Centralna Komisja Egzaminacyjna. Sami zdający mogli poznać swoje wyniki już wcześniej. Zostały one opublikowane w Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika. Jak poszło jednemu z kieleckich Technikum? Szczegóły w materiale.

Mieszkańcy Karczówki rozpoczęli protest przeciwko postawieniu masztów 5G na trzech dzierżawionych działkach. Jak komentowali, wszystko dzieje się bez ich wiedzy, a jeden maszt tymczasowy już stanął na ich terenie. Pod ich petycją podpisało się ponad 300 osób.

Gmina Końskie unieważnia dwa przetargi. Powodem są znacząco przekraczające budżet złożone oferty. Mowa o uporządkowaniu sieci wodno-kanalizacyjnej i przebudowie wiejskiej świetlicy w Modliszewicach. Na oba zadania Gmina pozyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Polski Ład.

Znamy laureatki i laureatów Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego. Nagrodę główną przyznano kieleckiemu zespołowi twórców i aktorów spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję" w reżyserii Mateusza Pakuły. Spektakl Teatru Łaźnia Nowa powstał w koprodukcji z Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie, zorganizowano Dni Ponidzia. Tegoroczna edycja przyciągnęła zarówno mieszkańców, jak i turystów, oferując bogaty program kulturalny, rozrywkowy i rekreacyjny. Na scenie wystąpiły znane gwiazdy, takie jak Lanberry, Łobuzy i Bryska.

Region świętokrzyski słynie z pysznych potraw, pachnącymi lasem, polami i owocami corocznych plonów. Na Małej Targowicy w Bodzentynie ponad 30 Kół Gospodyń Wiejskich serwowało potrawy, które poddawano ocenie jury. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano dla Koła „Dary Lasu” z Belna. Panie przygotowały wyśmienite pierogi ze śliwką wędzoną.

Na koneckich Błoniach, przy stawach Browary odbył się V Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich -  “Historia Kołem Gospodyń się toczy”, który rozstrzygnięto w dwóch kategoriach: artystycznej i kulinarnej. W konkursie udział wzięło dziesięć kół. Pierwsze miejsce i nagrodę specjalną burmistrz Krzysztofa Obratańskiego otrzymało KGW w Przybyszowach.

Wioska Indiańska w Zaborzu to półkolonia dla dzieci, która wystartowała w 2007 roku.Wydarzenie przyciąga coraz więcej osób, którzy wspólnie angażują się we wspólną zabawę. W tym roku na Wiosce jest 16 plemion, 176 wolontariuszy z Polski, 8 ze Stanów Zjednoczonych i blisko 400 dzieciaków.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama