Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 15:23
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Edukacja inkluzyjna - przyszłość dziecka w zasięgu ręki

Bezpłatna Konferencja Naukowa po raz IX odbyła się na sali konferencyjnej w Targach Kielce. Forma kształcenia pedagogów była punktem przewodnim wydarzenia. Zaproszeni goście mieli przyjemność uczestniczyć w otwarciu nowego roku akademickiego Świętokrzyskiej Szkoły Wyższej w Kielcach.

Międzynarodowi goście, wykłady edukacyjne i uroczyste otwarcie roku akademickiego w Świętokrzyskiej Szkole Wyższej w Kielcach, to jedne z wielu atrakcji, jakie czekały na uczestników spotkania. Na sali zgromadziło się ponad 600 osób, po to, żeby zbliżyć się do głównego tematu jakim była edukacja inkluzyjna.

Edukacja inkluzyjna to nic innego, jak forma nauczania dzieci i młodzieży, będących na różnym poziomie edukacyjnym. Najważniejszym aspektem dla organizatorów było pokazanie, że dzieci ze szczególnymi potrzebami, są w stanie uczyć się na tym samym poziomie co reszta grupy. Walka z izolacją od społeczeństwa, wyparciem stanowi kluczowy element w promowaniu edukacji inkluzyjnej.

Wspieramy pedagogów ale i od nich wymagamy tego wsparcia dla młodszego pokolenia. To właśnie przekazywali organizatorzy oraz zaproszeni goście m.in. z Rumunii i Ukrainy. Wśród nich znalazł się prof. Alexandru-Lucian Manole - autor i współautor ponad 60 artykułów indeksowanych w bazach naukowych, prof. Vira Drabovska - autorka ponad 70 artykułów naukowych, dr Anna Róg - adiunkt w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, dr inż. Sławomir Luściński - absolwent Politechniki Świętokrzyskiej, dr nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania.

Edukacja inkluzyjna w Polsce określana jest, jako włączająca lub nauczanie integracyjne. Na konferencji omawiano kwestię dzieci z niepełnosprawnościami, które powinny mieć możliwość nauki w każdej szkole podstawowej, jednak w przypadku modelu integracyjnego chodzi o zmniejszenie liczby uczniów, aby potrzeby wszystkich były tak samo uwzględniane.

Wśród gości nie zabrakło poseł Agaty Wojtyszek. Jako była pedagog, podkreślała, że zawód nauczyciela to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za młodych ludzi, którzy chcą być traktowani równo i z szacunkiem. Senator Krzysztof Słoń zaznaczał, że wszystko jest w rękach nauczycieli i wykładowców, aby młodsze pokolenia mogły w przyszłości podjąć pracę odpowiednią do ich kwalifikacji zawodowych.

Wydarzenie uświetniło otwarcie roku akademickiego 2023/2024 w Świętokrzyskiej Szkole Wyższej w Kielcach. W ofercie edukacyjnej znalazło się ponad 200 kierunków studiów podyplomowych oraz jedyne w Polsce przedszkola naukowe Mini College, których w powiecie świętokrzyskim jest aż 11.

Frekwencja na konferencji była bardzo wysoka, na co wskazywała sala wypełniona po same brzegi. Zainteresowanie tematem pokazuje, jak ważne jest edukowanie pedagogów, przede wszystkim dla młodego pokolenia. Wydarzenie uświetnił chór Antidotum pod batutą dyrygent dr hab. Ewy Robak. Organizatorzy IX Międzynarodowej Konferencji to Konsorcjum Naukowo Edukacyjne, Świętokrzyska Szkoła Wyższa i Instytut Studiów Podyplomowych Andrago Centrum. Telewizja Świętokrzyska objęła patronat medialny nad wydarzeniem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama