Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 28 września 2024 15:20
ZOBACZ:
Reklama

Nowa Lewica zaprezentowała swoją listę wyborczą

Zapowiedzi są buńczuczne. Andrzej Szejna odgraża się, że idzie z listą po wygraną i jeńców brać nie będzie.

Listę Nowej Lewicy w województwie świętokrzyskim otwiera Andrzej Szejna.
Obecny na prezentacji list do Sejmy, kandydat Paktu Senackiego Henryk Milcarz pewny jest, że mieszanka doświadczenia z młodością przyniesie efekt 15 października.

Lista Nowej Lewicy w województwie świętokrzyskim, to prawdziwa mieszanka doświadczenia i  młodości. Na liście nie brakuje kobiet.
Nowa Lewica zapowiedziała, że nikt nie będzie odbierała Polakom już funkcjonujących programów socjalnych. Utrzymany zostanie Program 800+, do którego Lewica chce dorzucić swój sztandarowy program Tanich Mieszkań Pod Wynajem. Zaznaczył, że Polska po 15 października ma szansę stać się krajem przyjaznym kobietom, w którym żadna kobieta nie będzie się bała zajść w ciążę.

Lista Nowej Lewicy do Sejmu :

 1 Andrzej Szejna - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, poseł do Parlamentu Europejskiego VI Kadencji, były wiceminister gospodarki, pracy i polityki społecznej, włada biegłe czterema językami (angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim). Wykonuje zawód adwokata i radcy prawnego.
   

2 Bogusława Długosz - ukończyła Wyższą Szkołę Handlową im. Bolesława Markowskiego w Kielcach oraz Wyższą Szkołę Ubezpieczeń w Kielcach. Prowadzi własną działalność gospodarczą. W latach 2010-2015 była przewodniczącą rady sołeckiej sołectwa Bartków.

3 Dominik Żak - 21-letni student politologii na Uniwersytecie Wrocławskim, od urodzenia zamieszkały w Skarżysku-Kamiennej. Współprzewodniczący Młodych Razem, członek Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego partii Razem - aktywista z ponad 3-letnim stażem. Instruktor Polskiej Federacji Aikido, posiadacz czarnego pasa aikido aikikai (1 DAN).  

4 Jerzy Jaskiernia - prof. dr hab. nauk prawnych. Były minister sprawiedliwości i poseł na Sejm RP. Dziekan Wydziału Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i kierownik Zakładu Prawa Konstytucyjnego, Europejskiego i Międzynarodowego Publicznego w Instytucie Nauk Prawnych UJK.
   

5 Marcin Chłodnicki - zastępca Prezydenta Kielc, kilkanaście lat przepracował w administracji publicznej - początkowo zajmując się organizacją szkoleń, decyzjami administracyjnymi, obsługą funduszy Unii Europejskiej, a potem ich promocją. Z wykształcenia jest magistrem politologii i nauk społecznych. Do polityki samorządowej trafił przez działalność w lokalnych stowarzyszeniach. Od 2014 roku radny Rady Miasta Kielce.
   

6 Żaneta Bączek - od urodzenia zamieszkała w Kielcach. W 1997 roku rozpoczęła pracę zawodową w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Kielcach. W roku 2017 roku znalazła się w grupie 148 „niepokornych" osób w województwie świętokrzyskim, które w wyniku reformy KAS nie otrzymały propozycji dalszego zatrudnienia w służbach skarbowych. Nie godząc się z bezpodstawnym zwolnieniem z pracy, dochodziła swoich praw przed Sądem Pracy w Kielcach. Kilkuletni proces zakończył się wygraną Pani Żanety.

7 Artur Pejas - Mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, ekonomista. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Ukończył studia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest przewodniczącym Nowej Lewicy w powiecie skarżyskim oraz wiceprzewodniczącym Nowej Lewicy w województwie świętokrzyskim. Zasiada w Radzie Krajowej Nowej Lewicy. Jest członkiem zarządu Amatorskiego Towarzystwa Piłkarskiego w Skarżysku-Kamiennej oraz członkiem Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej. Inicjator imprez sportowych dla dzieci i młodzieży.

8 Elżbieta Mazur - mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego. W 2020 roku rozpoczęła swoją przygodę z aktywizmem. Decyzje dotyczące praw kobiet, aborcji, podjęte w rządzie zmusiły ją do podjęcia działań. Organizatorka protestów i marszy w obronie praw kobiet. W lutym 2022 roku prowadziła punkt zbiórki żywności i darów dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

9 Natalia Kowalska - Urodzona w Kielcach, wychowana w Bilczy. Absolwentka studiów licencjackich na kierunku Linguistics and Psychology na Lancaster University w Anglii i studiów magisterskich na kierunku Cognitive Science and Artificial Intelligence na Tilburg University w Holandii. Zawodowo pracuje jako programistka w obszarze sztucznej inteligencji. Szczególnie zainteresowana tematyką praw zwierząt, praw kobiet i praw pracowniczych. Radna krajowa partii Razem i członkini Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego partii Razem. W wolnych chwilach uczy się języka niderlandzkiego.

10 Artur Grela - prowadzi własne przedsiębiorstwo. Polityką interesuje się od prawie dwóch dekad. Jako student należał już do młodzieżówki Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Uważa, że polityka ma bezpośredni wpływ na nasze życie - czy to nam się podoba, czy nie. Nie wystarczy jednak tylko chcieć. Trzeba inicjować, proponować, działać, zaś działalność polityczna to jedna z dróg, która pomaga te inicjatywy i propozycje wdrażać w życie.

11 Bogdan Chabik - działacz społeczny i samorządowiec. Wieloletni Sekretarz gminy Zagnańsk. Były Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Chęciny. Zaangażowany w promowanie aktywności sportowej.

 

12Anita Kopeć - wykształcenie wyższe, pracowała jako nauczycielka wychowania fizycznego w szkole. Następnie była asystentką prezesa MESKO. Była organizatorką trzech edycji bezpiecznych wakacji na wsi Jaworze-Siodła. Jest sołtyską Jaworze-Siodła w gminie Zagnańska. Głównym zainteresowaniem pani Anity jest sport - uczestniczyła wielu maratonach MTB i Mazowia 24H wygrywając 2 miejsce.

13Alina Anioł - mieszkanka Sandomierza, pracownica ochrony zdrowia, pracuje w Szpitalu Ducha Świętego w Sandomierzu.

14 Marek Pluta - działacz społeczny, samorządowiec, zaangażowany w życie lokalnej społeczności m.in. w funkcjonowanie orkiestry działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kocinie . W 2020 uzyskał tytuł Sołtysa Roku Powiatu Kazimierskiego.
   

15 Robert Jurek - absolwent Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Politechniki Radomskiej i Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach. Pracuje jako doradca rolniczy. W latach 2015-2019 był Kierownikiem Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Włoszczowie. W latach 2010-2014 byłem radnym Rady Miejskiej we Włoszczowie. Jest Prezesem OSP Konieczno.
   

16 Filip Strząbała - adwokat wpisany na listę Świętokrzyskiej Rady Adwokackiej. Od urodzenia mieszkaniec Kielc.

17 Andrzej Skrętek - ukończył Akademię Medyczną w Lublinie oraz specjalizację Ginekologia i Położnictwo. Pełnił funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Powiatowego w Starachowicach, następnie kierownika Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego w Pińczowie. Od 2011 roku jest lekarzem „kontraktowym", pracował zarówno w niepublicznych i publicznych placówkach ochrony zdrowia. Jest społecznikiem i aktywistą.
   

18 Stanisław Karpiński – mieszkaniec Nowej Słupi. Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z psychiatrii dorosłych w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy. Interesuje się historią, przyrodą i motoryzacją.

19 Magdalena Mazurek - wykształcenie wyższe ekonomiczne. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Działa społecznie na rzecz lokalnej społeczności. Interesują ją podróże oraz literatura.
    

20 Beata Książek - posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie. Pracuje zawodowo jako manager w instytucji szkoleniowej. Interesuje się kinem, sportem i podróżami. Działa społecznie, zaangażowana jest w pomoc bezdomnym zwierzętom.
   

21 Wojciech Bugaj - od 1996 roku związany z podmiotem prywatnym w handlu. Od 2000 roku pracował w Stoczni Gdynia w wydziale prefabrykacji. Obecnie pracuje na stanowisku Kierownika Robót Wiertniczych.
   

23 Dariusz Zalega - ukończył Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie oraz Podyplomowe studia menedżerskie MBA na Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Obecnie pełni funkcję sekretarza Nowej Lewicy w Skarżysku-Kamiennej oraz Członka Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy w Kielcach.
   

24 Sylwia Żochowska - jest absolwentką studiów na wydziale germanistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pedagogiki o kierunku dydaktyka języków obcych Akademii im. Aleksandra Giersztora w Pułtusku. Zajmuje się działalnością społeczną na terenie powiatu koneckiego. Prowadzi Koło Gospodyń Wiejskich w Maleńcu. Jest zaangażowana w działania na rzecz poprawy życia kobiet, matek, gospodyń wiejskich i ich dzieci na terenie gminy Ruda Maleniecka, starając się dołożyć wszelkich starań, aby gospodynie wiejskie w powiecie koneckim żyły godnie.
   

25 Iga Komar - 27-letnia aktywistka, pochodzi z Nietulska Dużego pod Ostrowcem Świętokrzyskim, ukończyła Filologię Angielską na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i Business English na Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu. Pracuje jako specjalistka ds. administracji personalnej, w wolnych chwilach interesuje się prawem pracy.
   

26 Katarzyna Długosz - 23-letnia położna z Zagnańska. Kontynuuje edukację na studiach drugiego stopnia na kierunku położnictwo, a także jednolitych studiach magisterskich z fizjoterapii. Wiceprzewodnicząca Federacji Młodych Socjaldemokratów w Świętokrzyskiem, członkini Rady Krajowej Nowej Lewicy.
   

27 Monika Kornes - członkini partii Razem, ma 29 lat. Pochodzi z Ponidzia i uwielbia odkrywać potencjał turystyczny tego regionu. Absolwentka Politechniki Świętokrzyskiej na kierunku transport, pracuje jako logistyczka, jest członkinią związku zawodowego. Feministka zaangażowana w ruchy wspierające prawa kobiet, aktywna joginka.
   

28 Paulina Oshkina - ukończyła ekonomię w Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach. Pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej. Członkini Zarządu Powiatowego Nowej Lewicy w Skarżysku-Kamiennej.
   

29 Barbara Rzymkiewicz - emerytka, aktywna działaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, organizatorka imprez kulturowo-turystycznych. Pracowała w dziale księgowości ZBM Jędrzejów. Mieszkanka gminy Imielno w powiecie jędrzejowskim. Jest członkinią amatorskiej grupy śpiewaczej. Lubi spędzać wolny czas w ogrodzie, a kończy dzień z dobrą książką.
    

30 Anna Mentel-Walkiewicz - zajmuje się masażami i rehabilitacją. Lubi zdobywać nowe doświadczenia oraz poszerzać swoją wiedzę. W wolnej chwili zwiedza województwo świętokrzyskie - uwielbia wycieczki krajoznawcze. Wciąż rozwija się zawodowo i ceni sobie niezależność.
   

31 Kinga Michta - jest absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku praca socjalna. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła na stanowisku wychowawcy w Centrum Obsługi Placówek w Kielcach oraz jako asystentka dziekana do spraw promocji i rekrutacji w Społecznej Akademii Nauk z siedzibą w Łodzi w wydziale zamiejscowym w Kielcach. W obszarze jej zainteresowań są polityka oraz walka o prawa kobiet.
   

32 Sebastian Gaweł - prawnik, absolwent Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od urodzenia zamieszkały w województwie świętokrzyskim. Zadeklarowany ateista. Były członek Rady Krajowej Federacji Młodych Socjaldemokratów, obecnie członek zarządu miejskiego Nowej Lewicy. Naukowo zajmuje się zagadnieniami bezpieczeństwa - zwłaszcza nadzoru nad służbami specjalnymi. Interesuje się historią Zakonu Templariuszy oraz wypraw krzyżowych. Czynnie zaangażowany w promocję honorowego krwiodawstwa – posiada tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi.
   

33 Andrzej Garncarz - absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH) - kierunek ekonomia produkcji przemysłowej. Obecnie od 2014 roku Prezes Zarządu Powszechnej Spółdzielni Spożywców "Pomoc Bratnia" w Sandomierzu. W działalności samorządowej pełnił funkcje radnego gminnego, wojewódzkiego oraz radnego Krajowego Sejmiku Samorządu Terytorialnego, który desygnował go na przedstawiciela Polski w Radzie Gmin i Regionów Europy w Brukseli.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama