Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 5 października 2024 22:11
ZOBACZ:

Mistrzostwa brygady w futsalu

W miniony weekend odbyły się zawody o puchar Dowódcy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w futsalu. Rywalizowały reprezentacje wszystkich pododdziałów. Było mnóstwo emocji i pozytywnej energii.

Dbanie o kondycję i sprawność fizyczną żołnierzy wymaga urozmaiconych ćwiczeń oraz dyscyplin i jest podstawą sprawnej armii. Tym razem terytorialsi 10. ŚBOT uczestniczyli w turnieju mającym wyłonić najlepszą drużynę brygady i przyszłą jej reprezentację w halowej piłce nożnej. Turniej miał miejsce w hali MOSIR przy ul. Warszawskiej w Kielcach. Uczestniczyło 6 drużyn, które reprezentowały wszystkie wchodzące w skład brygady pododdziały. Były to reprezentacje: dowództwa i sztabu, 101 batalion lekkiej piechoty, 102 blp, 103 blp, kompanii dowodzenia i kompanii logistycznej.

W skład drużyn wchodzili zarówno żołnierze zawodowi, jak i żołnierze terytorialnej służby wojskowej. Mistrzostwa w fazie eliminacyjnej rozegrane zostały w dwóch grupach w (systemie ,,każdy z każdym”) a następnie systemem pucharowym. Walka była bardzo zacięta, w duchu fair play. W finale reprezentacja 101 blp z Kielc pokonała żołnierzy kompanii logistycznej i wygrała turniej.

Podium turnieju wyglądało następująco:

1 miejsce 101 batalion lekkiej piechoty Kielce

2 miejsce kompania logistyczna

3 miejsce kompania dowodzenia

Zawody otwierał i puchary dla najlepszych wręczał zastępca dowódcy brygady ppłk Sławomir Machniewicz.
Turniej pozwolił sekcji szkoleniowej brygady na wyłonienie najlepszych zawodników, którzy będą reprezentowali 10. ŚBOT na mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w futsalu na przełomie września i października.

Źródło: Zespół prasowy kpt. Marcin KOWAL , ppor. Daniel WOŚ