Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 24 września 2024 11:13
ZOBACZ:

Nie udało się. Puchar nie dla Granatu

W finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego Granat Skarżysko uległ ŁKS owi  Probudex Łagów 0:1. Spotkanie rozegrane zostało na Suzuki Arenie w Kielcach, a skarżyską drużynę dopingowała kilkusetosobowa grupa kibiców.

Mecz z podtekstami. Tak do spotkania jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego podchodzili obydwaj szkoleniowcy Ireneusz Pietrzykowski i Marcin Kołodziejczyk.

Na murawie podczas meczu już takich kurtuazji nie było. Każdy chciał wygrać. Granat zaprezentował się w Kielcach bardzo przyzwoicie i przeciwstawił wyżej notowanemu rywalowi wolę walki i ogromne zaangażowanie. Chwila nieuwagi spowodowała, że w 13 minucie Adam Imiela wychowanek Granatu Skarżysko, strzałem z głowy pokonał Patryka Sieczkę i zapewnił prowadzenie ŁKS owi Łagów. Łagowianie mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:0 dla trzecioligowców.

Druga połowa finału przebiegała podobnie. Łagów atakował, a Granat próbował się odgryzać kontrami, które nie przyniosły rezultatu. Puchar za zwycięstwo w finale PP okręgu świętokrzyskiego wywalczyli podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego.
Najlepszymi zawodnikami spotkania wybrano Adama Imielę i Bartłomieja Paprosa. Święto futbolu świętokrzyskiego nie odbywało się jednak  tylko na murawie. Warto podkreślić wspaniały doping zorganizowanej grupy kibiców ze Skarżyska, a na trybunach mogliśmy zobaczyć i stworzyć jedenastkę wszech czasów Granatu z Kazimierzem Krakowiakiem, Januszem Kądzielą, Sewerynem Dejworkiem, Arkadiuszem Snopkiem, Waldemarem Gąciarą, Zbigniewem Glijerem, Andrzejem Korzeniowskim. Tomaszem Chołujem, Wojciechem Nobisem, Jarosławem Kotwicą czy Arkadiuszem Bilskim na czele.

Finał Okręgowego Pucharu Polski

ŁKS Pobudex Łagów – Granat Skarżysko-Kamienna 1:0 (1:0)
1:0 Adam Imiela ‘13

Granat Skarżysko: Patryk Sieczka - Bartosz Styczyński, Adrian Bednarski (65. Oskar Gwóźdź), Jakub Hińcza, Kamil Uciński - Jakub Gurski (69. Wiktor Bartoszek), Adrian Uniat (69. Damian Szewczyk), Bartosz Sot, Bartłomiej Papros, Karol Dudzik - Kacper Gładyś (46.Błażej Miller). Trener Marcin Kołodziejczyk.

ŁKS Probudex Łagów: Paweł Lipiec -  Daniel Jodar Ruiz, Piotr Cichocki, Miłosz Gierczak (65 Krystian Szymocha) - Adam Imiela, Aleksander Waniek (46. Michał Mydlarz), Mateusz Zachara (46. Artur Piróg), Mateusz Mianowany (65. Dawid Słabosz), Kamil Orlik - Piotr Rogala, Adrian Bielka (46. Kacper Chełmecki). Trener Ireneusz Pietrzykowski.

Sędziował: Marek Śliwa, asystenci: Dominik Wrona, Katarzyna Chrzanowska ,Anna Adamska