Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 10 października 2024 12:21

Terytorialsi rywalizowali w biegach przełajowych

I Mistrzostwa w Biegach Przełajowych o Puchar Dowódcy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyły się w minioną niedzielę na kieleckim stadionie. Zwycięscy oprócz medali i pucharów wywalczyli miejsca w ogólnopolskich zawodach Wojsk Obrony Terytorialnej.

W minioną niedzielę 20 lutego, na terenie kompleksu leśnego na kieleckim stadionie odbyły się Mistrzostwa o Puchar Dowódcy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Biegach Przełajowych.

Biegi zostały rozgrane na dwóch dystansach, dłuższym 8 km i krótszym 3 km w zróżnicowanym terenie leśnym. Na starcie biegu uczestnikom kibicował dowódca brygady oraz inni żołnierze. Zawody oprócz sprawdzenia kondycji fizycznej żołnierzy, pozwoliły wyłonić w poszczególnych kategoriach wiekowych reprezentantów brygady na zbliżające się w marcu mistrzostwa WOT w biegach przełajowych. W rywalizacji brało udział kilkudziesięciu żołnierzy zawodowych, oraz żołnierzy OT ze wszystkich pododdziałów 10 ŚBOT, zarówno kobiet i mężczyzn. Pomimo niesprzyjającej aury czuć było gorącą atmosferę rywalizacji sportowej.

Po zakończeniu zawodów, dowódca brygady wręczył medale i nagrody dla najlepszych biegaczy. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył 101 batalion lekkiej piechoty, drugie miejsce zajął 102 blp, a trzecie Kompania Dowodzenia. W Wojskach Obrony Terytorialnej organizowane są zawody i mistrzostwa w wielu dyscyplinach sportowych. Są to między innymi: piłka koszykowa, piłka siatkowa, futsal, zawody biegowe, różnego rodzaju sztuki walki, zawody pływackie, czy mistrzostwa w strzelaniu z pistoletu i karabinka.

źródło: kpt. Marcin Kowal