Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 24 września 2024 21:21
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla obywatela Ukrainy – jak to ogarnąć?

Ukraińcy to obecnie najliczniejsza grupa obcokrajowców w Polsce. Wielu obywateli tego kraju przekracza naszą granicę w nadziei na lepszą pracę i bardziej dostatnie życie. W tym tekście zajmiemy się prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym dla Ukraińców. Przeczytaj i sprawdź, jak zorganizować tego typu polisę.
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla obywatela Ukrainy – jak to ogarnąć?
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla obywatela Ukrainy – jak to ogarnąć?

Jak wygląda ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników z Ukrainy?

Zgodnie z polskim prawem każdy obywatel Ukrainy, który jest zatrudniony na etacie, może korzystać z darmowej opieki medycznej w takim samym stopniu, jak Polacy. Warto jednak pamiętać, że ta zasada dotyczy wyłącznie osób, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę. W przypadku umów cywilnoprawnych obywatele Ukrainy nie mogą liczyć na darmowy dostęp do opieki medycznej i muszą leczyć się za własne pieniądze. Rozwiązaniem w takim przypadku są prywatne ubezpieczenia zdrowotne, które kosztują od 30 do 250 zł. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu od pobytu w szpitalu: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/a/ubezpieczenie-od-pobytu-w-szpitalu/433.html.

 

Czy obywatele Ukrainy muszą mieć ubezpieczenie, by starać się o wizę?

Wiele zależy od formy zatrudnienia. Polskie prawo jasno reguluje politykę wizową i wymaga od osoby ubiegającej o pozwolenie na pobyt, posiadanie ubezpieczenie zdrowotnego. Tak więc w przypadku umowy o pracę nie powinno być problemu z uzyskaniem wizy, ale schody zaczynają się, gdy pracownik jest zatrudniony na umowę cywilnoprawną. Wtedy pozostaje tylko wykupienie prywatnej polisy zdrowotnej.

 

Co zapewnia prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Głównym zadaniem prywatnej polisy zdrowotnej jest zapewnienie szybkiej i przede wszystkim darmowej opieki medycznej. Przy wyborze ubezpieczenia ważne jednak jest to, by dokładnie sprawdzić zakres gwarantowanej ochrony. W zależności od towarzystwa świadczenia mogą się różnić. Najczęściej osoba ubezpieczona otrzymuje w ramach prywatnej polisy:

  • szybką i bezpłatną opiekę medyczną,

  • bezpłatne badania diagnostyczne,

  • wizyty u specjalistów bez skierowania,

  • sczepienia,

  • wizyty domowe,

  • dowóz leków,

  • transport medyczny.

 

Jak wybrać ubezpieczenie zdrowotne?

Na samym początku warto, żebyś zastanowił się, jakie konkretnie są Twoje potrzeby. Jeśli jesteś młody oraz zdrowy, to nie ma większego sensu wykupować drogich i rozbudowanych polis. W przypadku, gdy uprawiasz sporty ekstremalne, które są kontuzjogenne, dobierz zakres ochrony pod swoje zainteresowania. Rynek prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych jest na tyle bogaty, że nie ma problemu, by znaleźć rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Sprawdź, jak powinna wyglądać karta wypadku: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/a/karta-wypadku-co-to-jest-co-warto-wiedziec-o-tym-dokumencie-kto-sporzadza/429.html.

 

Podsumowanie

Jak widzisz, prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla obywatela Ukrainy niejednokrotnie jest jedyną szansą na uzyskanie dostępu do darmowej opieki medycznej. Pamiętaj też, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie może refundować Ci leczenia, jeśli nie jesteś zatrudniony na podstawie umowy o pracę.

Jeśli chcesz ochronić swoje finanse przed kosztownymi konsekwencjami nagłego zachorowania lub kontuzji, to znak, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Mnogość ofert oraz możliwość negocjowania zakresu ochrony sprawiają, że polisa może być dopasowana do Twojego stylu życia i sposobu spędzania wolnego czasu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
News will be here
Reklama