czwartek, 10 października 2024 13:24

XVIII Wtórpol Półmaraton rozstrzygnięty

Na linii startu XVIII Wtórpol Półmaratonu i Skarzyskiej „Dychy” stanęło około 450 zawodników i zawodniczek nie tylko z  Polski ale także z Ukrainy i „Czarnego Lądu”. Właśnie zawodnicy spoza Europy mieli wieść prym podczas skarżyskiego biegania. Tak, też się stało!

Półmaraton wygrał Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo z Kenii( 01:06:51). Drugi na linię mety wpadł Mykola Iukhymchuk z Ukrainy (01:07:25), a na trzecim miejscu zameldował się Bohdan Horadyiskyi również z Ukrainy (01:12:26). Bardzo dobre piąte miejsce zajął najlepszy z Polaków Rafał Czarnecki (01:16:49), który reprezentował powiat skarżyski. Czarnecki w ubiegłym tygodniu wygrał Maraton Solidarności w Gdańsku.

Wśród pani na pierwszym miejscu na mecie zameldowała się Agnes Chebet z Kenii przed Valentyną Kiliarską i Karoliną Waśniewską z Radomia.

Skarżyską „Dychę” wygrał Sergii Oseniuk (00:15:26), a wśród pań pierwsze miejsce zajęła Tatyana Vernygor (00:17:58).