poniedziałek, 7 października 2024 16:26

III Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna za nami!

W niedzielne południe Skarżysko tętniło życiem, a to za sprawą III Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna, który odbył się na Rejowie. Ponad 380 zawodników zmierzyło się na dwóch dystansach.

Sprint to 750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu, natomiast w Triathlonie Olimpijskim zawodnicy musieli się zmierzyć z dystansem dwukrotnie dłuższym. Emocji nie brakowało.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu sponsorów oraz Miasta Skarżyska-Kamiennej i Prezydenta Konrada Kröniga.

Wyniki w poszczególnych dystansach:

Na dystansie olimpijskim wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Ewa Bugdoł z czasem 02:15:38, druga była Agnieszka Cieślak - czas 02:23:02, na trzecim miejscu uplasowała się Justyna Tarnowska (czas: 02:30:27).

Wśród mężczyzn zwyciężył Sylwester Kuster z czasem 01:59:26, drugie miejsce zajął Maciej Bodnar z czasem 01:59:42, trzeci był Przemysław Szymanowski, czas 02:00:35.

Na dystansie sprint wśród kobiet zwyciężyła Maria Pytel ze Starachowic (czas 01:12:30), drugie miejsce zajęła Anita Zarychta ze Skarżyska-Kamiennej (czas 01:21:09), trzecie Agnieszka Zarzeczna z Warszawy (czas 01:21:24).

Wśród mężczyzn zwyciężył Rafał Piekarski z Opola (czas 01:05:35), drugi był Jakub Jasiński (czas 01:06:33), trzecie miejsce zajął Dawid Mielke (czas 01:09:16).

Po zakończeniu biegu odbyła się ceremonia wręczenia nagród i pucharów najlepszym zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Organizatorami zawodów byli: Tomasz Wąsowski, Karol Mochocki i Gerard Magdziarz.