Ośrodek Zdrowia w Łagowie. Placówka obsługuje pacjentów z terenu całej gminy, ponad 7 tysięcy osób. Na co dzień przyjmuje tu trzech lekarzy specjalistów i położna, są też gabinety stomatologiczny i ginekologiczny. Budynek powstał w 1979 roku. Od tego czasu niewiele się tu zmieniło.
- Większe gabinety, większe poczekalnie żeby były – mówi Stanisława Lasek.
Komfort obsługi pacjentów i pracy lekarzy niebawem się poprawi. Jeszcze w tym roku w placówce rozpocznie się gruntowny remont. Powiększenie klatki schodowej czy odnowienie gabinetów to tylko niektóre najpilniejsze potrzeby.
- Oddzielenie dzieci zdrowych od chorych to jest bardzo ważna sprawa – mówi lek. med. Ewa Wielgus-Aplas, kier. do spraw medycznych.
W planach jest również powstanie nowego skrzydła budynku, do którego przeniesiony zostanie ośrodek rehabilitacji. Konieczna jest też wymiana instalacji.
- Wchodzi także coraz szybciej dokumentacja elektroniczna i okazuje się, że wielkim problemem jest utrzymanie tej sieci komputerowej. Potrzebujemy wydzielonej instalacji elektrycznej z awaryjnym zasilaniem, aby zapewnić działanie tych komputerów na wypadek braku prądu czy Internetu – tłumaczy Marcin Aplas, kierownik POZ w Łagowie.
Wartość inwestycji to ponad trzy miliony złotych. Prowadząca przychodnię spółka WIELMED w ramach partnerstwa publiczno prywatnego dokłada 50 tysięcy złotych.
Za kilka dni wyłoniony zostanie wykonawca tej inwestycji. Pierwszy przetarg gmina musiała unieważnić, oferty były zbyt drogie.
- Ta rozbudowa i dobudowa skrzydła pozwoli nam na to, żeby nasi mieszkańcy w komfortowych warunkach w jednym miejscu mogli korzystać z oferowanych na terenie naszej gminy usług medycznych – mówi Paweł Marwicki, burmistrz Łagowa.
Na realizację tego zadania gmina pozyskała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości ponad półtora miliona złotych. Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec 2019 roku.
Napisz komentarz
Komentarze