„Na krawędzi 3. Pogranicza po_rysunkowej przestrzeni”. Pod takim tytułem kolejny raz w Koneckim Centrum Kultury pojawiły się prace utytułowanych wykładowców Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa, Warszawy oraz Łodzi.
Choć Końskie są ostatnio na ustach całego kraju, mam nadzieję, że dzięki Wam, miasto jak i Koneckie Centrum Kultury zaznaczą się na mapie artystycznej naszego kraju i będą takim przyczułkiem ASP - mówił podczas wernisażu Piotr Salata, dyrektor KCK.
Zobacz także:
Wystawa, choć obejmowała różne rodzaje sztuki wizualnej, jej motywem przewodnim był rysunek. Tytuł nawiązuje do pola działań badawczo-eksperymentalnych. To zagadnienie szeroko wytłumaczył zebranym profesor Jan Tutaj, inicjator projektu.
Jak sobie to uzmysłowimy, rysujemy wszyscy. Nie zawsze musi to co robimy być rysunkiem przez duże R. Przecież każdy z nas kiedyś bazgrolił. To co państwo dzisiaj zobaczycie, to są działania które nie są stricte rysunkiem samym sobie ale działaniem, które się z rysunku wywodzą. Utarło się mówić na rysunek, że jest to najczęściej coś co jest na papierze. Ale rysunkiem może być też to co jest rysowane światłem i cieniem prawda. To co widzimy przed sobą, tą kratownicę płytek, w jakimś kontekście jest zapisem - zaznaczał Jan Tutaj, Dziekan Wydziału Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Wystawę będzie można oglądać w Koneckim Centrum Kultury do 20 czerwca.
Napisz komentarz
Komentarze