poniedziałek, 7 października 2024 22:23

Półmaraton i Dycha w strugach deszczu

W Skarżysku już po raz XVII rozegrany został Półmaraton Wtórpol 2017 r. Po raz pierwszy organizatorzy zdecydowali się na bieg na dystansie 10 kilometrów. I Dycha znalazła wielu zwolenników. Niestety deszcz spowodował, że skarżyski Rejów odwiedziło nie wielu kibiców.

Na linii startu zameldowało się ponad 460 zawodników i zawodniczek. W tym roku honory starterów sprawowali Szymon Ziółkowski złoty  medalista Igrzysk Olimpijskich z Sydney i mistrz świata z Edmonton w rzucie młotem, Sebastian Chmara halowy mistrz Europy w siedmioboju, a także tradycyjnie Jacek Wszoła mistrz olimpijski z Montrealu w skoku wzwyż.

Okazało się, że pogoda nie przeszkadzała zawodnikom. I Dycha Wtórpol zakończyła się zwycięstwem Adama Nowickiego (00:30:37), który wyprzedził Ukraińca  Sergieja  Okseniuka (00:30:59) i Cheruiyot Melly Edwina (00:31:35).

Wśród pań na najwyższym stopniu podium stanęła Ukrainka Daria Mykhailova (oo:35:41).

XVII Półmaraton Wtórpol 2017 wygrał Rop Abel Kibet( 01:05:30), drugi był Henryk Szost (01:06:14), a trzeci linię mety minął Talam Bernard Kipkorir (01:07:05).

Wśród pań najlepsza była ubiegłoroczna triumfatorka Olga Kotovska (01:15:31)