środa, 16 października 2024 10:43

Udana końcówka sezonu w wykonaniu siatkarzy Effectora

Po kilkumiesięcznych zmaganiach w siatkarskiej Pluslidzie, Effector Kielce zakończył tegoroczne rozgrywki na 13. lokacie. W czwartek podopieczni Sinana Tanika pokonali w meczu rewanżowym zespół BBTS-u Bielsko-Biała 3:0. Teraz na kieleckich siatkarzy czeka zasłużony odpoczynek.

60 minut – tyle wystarczyło zawodnikom Effectora, aby rozprawić się z BBTS-em Bielsko Biała i zakończyć tegoroczny sezon Plusligi na 13. miejscu. Kielczanie dominowali przez całe spotkanie i pewnie zwyciężyli w setach 3:0. MVP meczu został zawodnik Effectora, Jakub Wachnik.

- Cieszymy się, że udało nam się wygrać z Bielskiem dosyć wysoko i szybko. Byliśmy skoncentrowani od początku, chcieliśmy to szybko zakończyć – wyjaśnia Jakub Wachnik, zawodnik Effectora.

Tegoroczny sezon to istna sinusoida w wykonaniu kielczan. Po dobrym początku, później siatkarze Effectora zaczęli notować serię porażek, przegrywając 11. meczów z rzędu. Ostatnie kilkanaście tygodni to znów dobra gra podopiecznych Sinana Tanika.

- Uważam, że mieliśmy dobrą końcówkę sezonu, pozytywnie oceniam naszą postawę przed kolejnym – mówi szkoleniowiec Effectora, Sinan Tanik.

Teraz, z racji świąt, kieleccy siatkarze mają kilka dni wolnego, później czeka ich okres roztrenowania i zasłużone wakacje. Nie wiadomo na razie jak będzie wyglądała kadra zespołu w przyszłym sezonie. Być może z Kielc odejdzie kilku zawodników.

- Rozmowy wciąż trwają. Dla mnie najważniejsze jest, aby się rozwijać – zapewnia Marcin Komenda, rozgrywający Effectora.

Przerwa w ligowych rozgrywkach potrwa 5 miesięcy.