piątek, 11 października 2024 18:30

Czerwono - deszczowa Kolporter Arena

W piątkowy wieczór podczas 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy Korona Kielce zmierzyła się z Mistrzem Polski, Legią Warszawa. Wszystko dla kielczan zaczęło się znakomicie, to było najlepsze 13 minut w wykonaniu żółto – czerwonych w tym sezonie.

W 8. minucie Palanca wykorzystał karnego, a pięć minut później było już 2:0 dla Korony po strzale Rafała Grzelaka. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową dla Legii strzelił Guilherme. Po zmianie stron goście atakowali.

W 49. minucie boisko za drugą żółtą kartkę opuścił Palanca i Korona grała w dziesiątkę. W 57. minucie król strzelców minionego sezonu, Niemanja Nikolic wyrównał, a po chwili Legia wyszła na prowadzenie za sprawą samobójczego gola Rymaniaka.

Po tej bramce boisko z czerwoną kartką opuścił Michał Pazdan. Wynik spotkania w 82. minucie ustalił Prijović.