Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 4 października 2024 11:25
ZOBACZ:

Kenijczycy najlepsi. XVI Półmaraton Wtórpol 2016 organizacyjnym sukcesem

Na listach startowych do tegorocznego Półmaratonu Wtórpol 2016 rozegranego w sobotę na skarżyskim Rejowie, widnieje ponad czterysta zawodników i zawodniczek. Do faworytów tegorocznej edycji zaliczaliśmy zawodników czarnoskórych i się nie pomyliliśmy. Niespodzianek nie było! Pierwsze trzy miejsca zajęli Kenijczycy.

Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Rafała Czarneckiego, który linię mety przekroczył jako piąty z czasem 1:14:31. Wśród pań na dwóch najwyższych stopniach podium stanęły również Kenijki.  Podium uzupełniła Tetyana Vernygor z Ukrainy. Bardzo dobrze pobiegły zawodniczki z naszego województwa. Ewa Mitka z Kielc zajęła czwartą pozycję, a Monika Mosiołek ze Skarżyska została sklasyfikowana na piątym miejscu.