czwartek, 3 października 2024 19:22

Cztery konkurencje i duży wysiłek

Po kilku latach przerwy zostały wznowione zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Mistrzostwa Skarżyska Szkół podstawowych przyciągnęły na obiekty ZSP nr 1 niemal wszystkie szkoły.

Długo musieliśmy czekać na takie zawody. W skład czwórboju lekkoatletycznego wchodzą takie dyscypliny sportu jak: bieg 60 metrów, rzut piłką palantową, skok w dal i biegi długie, chłopcy 1000 m., dziewczęta - 600m. Otwierając zawody, zastępca prezydenta Skarżyska Krzysztof Myszka sprawdził wiedzę uczestników turnieju oraz życzył udanych występów.

W zawodach rywalizowano w kategorii drużynowej i indywidualnej. W klasyfikacji drużynowej dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa nr 2, która zdobyła 775 punktów, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 - 738 punktów, a na trzecim miejscu uplasowała się  Szkoła Podstawowa nr 13 - 726 punktów.

Wśród chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 7 - 1028 punktów, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 13 - 899 punktów, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 - 845 punktów.

Najlepszym zawodnikiem w czwórboju wśród chłopców okazał się Mateusz Berus z SP nr 7, który zdobył 286 punktów, wśród dziewcząt zwyciężyła Julia Burys z SP  nr 2 - 203 punkty.