wtorek, 24 września 2024 19:14

Wystartowali Szlakiem majora Hubala

Duże zainteresowanie towarzyszyło startowi XI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala w Skarżysku.Na starcie stanęło 77 zawodników, w tym najmocniejsza obecnie polska grupa zawodowa CCC Sprandi Polkowice z Bartłomiejem Matysiakiem, Tomaszem Kiendysiem, Piotrem Brożyną i Alanem Banaszkiem na czele. W niedzielę wyścig dojedzie do Końskich.

Na pierwszy plan wszystkich obserwatorów wysuwa się ekipa CCC Sprandi Polkowice .Kryterium uliczne w Skarżysku wygrał Alan Banaszek, a pozostałe miejsca na podium zajęli jego koledzy z drużyny.

W klasyfikacji punktowej pierwszego etapu ulicami Skarżyska najlepszy okazał się Adrian Kurek, również z  CCC.

TVŚ objęła patronat medialny nad XI Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim Szlakiem Walk Majora Hubala.Dzisiaj kolejny etap ulicami Tomaszowa Mazowieckiego. Kolejny etap, jak się wydaje decydujący, odbędzie się w sobotę na trasie Poświętne - Opoczno, a zakończenie wyścigu zaplanowano na niedzielę 24 kwietnia w Końskich.

Wyniki prologu Szlakiem Walk Majora „Hubala” 2016, Skarżysko-Kamienna (kryterium, 44 km)

Wyniki kryterium:

1. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) 16 pkt
2. Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice) 15
3. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice) 11
4. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice)
5. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice) 10
6. Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice) 9
7. Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice) 7
8. Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) 5

Finisz:

1. Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) - żółta koszulka lidera wyscigu.
2. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice) - niebieska koszulka najaktywniejszego kolarza.
3. Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice) - zielona koszulka najlepszego górala

Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) - pomarańczowa koszulka lidera klasyfikacji punktowej

Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice) - biała koszulka lidera klasyfikacji młodzieżowej