Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 7 października 2024 11:29
ZOBACZ:

Zatrzymać rozpędzoną Lechię. Korona liczy na wygraną

Po pechowej porażce 2:3 z Pogonią Szczecin nastroje w szeregach Korony nie należą do najlepszych. Idealnym antidotum na gorsze chwile jest wygrana. O trzy punkty w sobotę może być jednak ciężko. Do Kielc przyjeżdża gdańska Lechia, która w ostatniej kolejce rozgromiła Podbeskidzie Bielsko-Biała aż 5:0.

Poniedziałkowy mecz z Pogonią zaczął się dla Korony bardzo udanie. Szybko strzelone dwie bramki pozwoliły dawać nadzieję na końcowe zwycięstwo. Niestety, po 90. minutach to gospodarze mogli cieszyć się z trzech punktów.

W klubie przekonują, że o porażce ze szczecinianami już nikt nie myśli. Teraz liczy się tylko sobotni mecz z Lechią Gdańsk.

- Już nie rozmawiamy o tym meczu. Szczecin jest już za nami i skupiamy się tylko na najbliższej potyczce - przekonuje Łukasz Sierpina.

Pierwszy mecz rundy pokazał, że w nowych zawodnikach drzemie spory potencjał. Trener Brosz przekonuje, że tak jak w przypadku Dmitrija Wierchowcowa, nie pokazali oni jeszcze nawet połowy swoich umiejętności.

- Liczymy, że co mecz, co trening ten zawodnik będzie wyglądał coraz lepiej. Chcemy również wykorzystać go przy stałych fragmentach gry - mówi trener Marcin Brosz.

Całkiem dobry występ zaliczył w Szczecinie także Charlie Trafford. Kanadyjczyka z polskim paszportem chwali jego partner ze środka pola, Vlastimir Jovanović.

Do Kielc Lechia przyjeżdża po wysokim zwycięstwie 5:0 nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Klub tym bardziej zaprasza kibiców na Kolporter Arenę, żeby wesprzeć Złocisto-krwistych. Początek sobotniego meczu o godzinie 15.30.