Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 5 października 2024 19:44
ZOBACZ:

Wyjazdowa passa Korony trwa

Korona Kielce znów wygrywa na wyjeździe. Kielczanie pokonali w niedzielę Górnika Zabrze 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył już w 2. minucie Airam Cabrera.

Nie jest tajemnicą, że w tym sezonie Koronie zdecydowanie lepiej gra się na wyjazdach. Do niedzieli, Złocisto-krwiści poza własnym terenem czterokrotnie wygrywali, a trzy razy dzielili się punktami z innymi zespołami. Na dodatek kielczanie stracili w wyjazdowych meczach tylko jednego gola. W niedzielę ta passa została podtrzymana.

Korona bramkę zdobyła już w 2. minucie meczu. Dośrodkowanie Łukasza Sierpiny przedłużył Radek Dejmek, a piłka spadła wprost pod nogi Airama Cabrery. Hiszpan pokazał jak w takiej sytuacji powinien zachować się prawdziwy napastnik i posłał piłkę do siatki. Jak się później okazało był to jedyny gol w tym spotkaniu. Gol na wagę kolejnych, wyjazdowych trzech punktów. Łącznie kielczanie zdobyli ich poza Kolporter Areną aż 18, ze wszystkich 23 dotychczasowych.

Nie byłoby jednak zwycięstwa, gdyby nie dobra gra Zbigniewa Małkowskiego. Golkiper Złocisto-krwistych bronił w niedzielę jak w transie, a gdy nawet zdarzyła mu się pomyłka, to pomagali mu koledzy z drużyny, a nawet słupek.

O ile w obronie gra Korony wygląda dobrze, o tyle zespół Marcina Brosza wciąż ma problemy z budowaniem akcji. Przed kolejnymi meczami ten aspekt gry należy znacznie poprawić.

- Wszyscy dobrze wiemy, że mamy problem ze zdobywaniem bramek. Mecz ułożył się jednak atrakcyjnie, pod naszą grę: pełna defensywa i szybkie kontrataki na Bartka Pawłowskiego czy na Łukasza Sierpinę - mówi Zbigniew Małkowski.

Teraz Koronę czeka dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji Polski. Kolejne spotkanie kielczanie rozegrają w Białymstoku. W sobotę 21 listopada Żółto-czerwone derby z Jagiellonią.