wtorek, 1 października 2024 17:42

SAS TGI Skarżysko – 7TN Jędrzejów 3:0 (25:16, 25:7, 25:21)

Ponad dwieście osób obserwowało inaugurację Świętokrzyskiej III Ligi w siatkówce mężczyzn na parkiecie w hali przy ulicy Sienkiewicza. W Skarżysku po dwóch stronach siatki stanęły zespoły, które mają w tym sezonie dwa różne cele.

Dla skarżyszczan inauguracja rozgrywek trzecioligowych okazała się nad wyraz miła. Ani przez moment SAS nie przestał kontrolować spotkania. W pierwszym secie pierwsze trzy piłki zaskoczyły siatkarzy ze Skarżyska. Po kilku minutach wszystko wróciło jednak na właściwe tory i set zakończył się gładkim zwycięstwem SAS – 25:16.

W secie drugim różnica klas była jeszcze bardziej widoczna, dlatego niech nie dziwi wygrana 25:7.

Najwięcej emocji mieliśmy w trzeciej partii. Goście z Jędrzejowa bardzo ambitnie grali w tym fragmencie meczu. Do stanu 19:19 walka była punkt za punkt. Ostatecznie bardziej odporni psychicznie skarżyszczanie zapisali trzecią partię na swoje konto 25:21 i wygrali całe spotkanie 3:0. Słowa pochwały należą się jednak młodemu zespołowi z Jędrzejowa, który do Skarżyska przyjechał w zaledwie siedmioosobowym składzie.

Doświadczona ekipa ze Skarżyska ma jasno sprecyzowany cel w tym sezonie. SAS chce zdobyć mistrzostwo ligi i powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W piątkowy wieczór odbyły się jeszcze dwa mecze. Swoje zwycięstwa zanotowały Trans City Castorama Kielce oraz MKS Orlicz Suchedniów. Pozostałe mecze w sobotę i niedzielę.