piątek, 4 października 2024 21:24

Semabud zwycięzcą Pucharu Posła Gierady

W poniedziałek na boisku przy ul. Górniczej w Kielcach rozegrano finał Pucharu posła Artura Gierady. Tegoroczna edycja była już ósmą. Sensacyjnym zwycięzcą została drużyna Semabudu.

Puchar posła Gierady wpisał się już na stałe w kalendarz amatorskich turniejów piłkarskich w Kielcach. Tegoroczna, ósma już edycja, choć z mniejszą ilością drużyn niż to miało miejsce w latach ubiegłych, dostarczyła wiele emocji.

- Ja się bardzo cieszę, że udaje się ten turniej znów zorganizować - przekonuje poseł Artur Gierada.

W meczu finałowym spotkały się drużyny FC Gniewce i Semabud. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. O zwycięstwie rozstrzygnęły więc rzuty karne. W nich lepsi okazali się zawodnicy Semabudu, zwyciężając 4:3.

- Od 10 lat gramy razem. Jeszcze pod inną nazwą zdobyliśmy 2 miejsce - mówił Krzysztof Polak, zawodnik Semabudu.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentant Semabudu, Marcin Stęplewski, zdobywca 4 goli. Korona króla strzelców Pucharu przypadła ex aequo Dawidowi Kołodziejowi i Bartoszowi Kuzincowi. Obaj występowali w drużynie URB Plus.