Szkolenie podzielono na część teoretyczną, obejmującą przedstawienie zasad bezpieczeństwa i część praktyczną. Młodzież strzelała z broni ostrej używanej w policji i służbach specjalnych.
- Same podstawy strzelectwa realizujemy właśnie w ramach naszej szkoły, niemniej jednak byłoby to szkolenie niepełne, gdybyśmy nie pokazali młodzieży, jak strzelać z broni ostrej. (…) Młodzież mogła używać zarówno broni krótkiej, chyba najpopularniejszej w służbach specjalnych, typu Glock, ale i karabinu maszynowego Glauberyt oraz tak zwanej „pompki”, czyli strzelby Mossberg - mówi dyrektor szkoły, Paweł Buryło.
Największe emocje wzbudziło u uczniów strzelanie ze strzelby powtarzalnej Mossberg 590 z racji dużej siły odrzutu, jaka temu towarzyszy. Część strzałów była punktowana, na tej podstawie wyłoniono podstawowe predyspozycje i uzdolnienia. Młodzież bardzo wysoko oceniła przydatność i atrakcyjność takich zajęć.
- Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w takich zajęciach, ale jeszcze większe emocje są już po samym strzelaniu. Jednak siła odrzutu broni ostrej powoduje, że młodzież wreszcie zaczyna te emocje okazywać. Cieszą się, są zadowoleni, poznali nowe rzeczy, nabyli nowe umiejętności.
Szkolenie strzeleckie to umiejętność, jaką powinni opanować uczniowie klas policyjnych. Szkoła posiada własną strzelnicę, ale tylko na broń pneumatyczną, a nie ostrą. Realizacja przedmiotu kryminalistyka i kryminologia jako obowiązkowego, uprawnia uczniów klas policyjnych do dodatkowych punktów w naborze na uczelnie policyjne.
Od nowego roku szkolnego uruchomiona zostanie dodatkowo klasa wojskowa.
- Zajęcia na strzelnicy sportowej „Świt” są elementem wyszkolenia sportowego klas policyjnych, które są w szkole już od kilku lat. To również element wyszkolenia, który będzie obowiązywał nowe klasy, które będziemy tworzyć od września, czyli klasy wojskowe. Będą to klasy, jako nowość, skierowane do dobrych absolwentów, którzy chcą związać swoją przyszłość z wojskiem polskim. Rozszerzonym przedmiotem w tej klasie będzie język angielski, który jest niezbędny, jeśli chcemy współpracować w ramach misji, na przykład NATO.
Napisz komentarz
Komentarze