Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 2 października 2024 02:34
ZOBACZ:
Reklama

O wspieraniu rynku pracy na 25-leciu WUP

Pracodawcy i pracownicy mogą skorzystać z nowej formy wsparcia, jaką jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy. O tym nowym instrumencie rynku pracy rozmawiano podczas uroczystej gali z okazji 25-lecia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

W bieżącym roku obchodzimy 25 lat publicznych służb zatrudnienia w III RP. Z racji ćwierćwiecza służb zatrudnienia, a także po to, by przybliżyć gościom nowe możliwości wspierania rynku pracy w Filharmonii Świętokrzyskiej zorganizowano konferencję. Podczas spotkania omówiono korzyści, jakie daje Krajowy Fundusz Szkoleniowy. A tych jest sporo. Umożliwia on pracodawcom i ich pracownikom m.in. sfinansowanie kursów, studiów podyplomowych, egzaminów, badań lekarskich czy psychologicznych.

- Krajowy Fundusz Szkoleniowy to zupełnie nowe narzędzie, uruchomione w ubiegłym roku. To pomoc dla pracodawców i ich pracowników, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje – mówił Arkadiusz Piecyk, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

- Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest nowym instrumentem na rynku pracy. Bardzo się cieszę, że Państwo zdecydowaliście się mówić o nim szerzej, że promujecie tę formę aktywizacji zawodowej – zwróciła się do organizatorów konferencji, czyli Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Małgorzata Marcińska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Na wspieranie pracowników po 45. roku życia, do pracodawców z regionu może trafić blisko 5 mln zł. Szczegółów na temat Krajowego Funduszu Szkoleniowego należy szukać w powiatowych urzędach pracy. Podczas konferencji zorganizowanej przez WUP, wręczono również medale oraz listy gratulacyjne dla najbardziej zasłużonych dla rozwoju rynku pracy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama