Najświeższe wiadomości i wydarzenia z powiatu pińczowskiego – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!
Zapraszamy do obejrzenia środowego wydania Wiadomości Świętokrzyskich:
"W swoich informacjach zwracamy uwagę na to, że nieodwołana wizyta to stracony termin dla innego pacjenta. Gdyby nieobecność została zgłoszona z wyprzedzeniem, inny pacjent mógłby wcześniej skorzystać z pomocy lekarskiej" - podkreśliła rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia Beata Kopczyńska.
Prawnik, konfederat i człowiek Grzegorza Brauna będą otwierać świętokrzyską listę wyborczą Konfederacji Wolność i Niepodległość. Lider konfederatów Krzysztof Bosak przedstawił dziennikarzom trzy pierwsze nazwiska. Na pierwszym miejscu będzie Michał Wawer, dwójka to Dawid Lewicki, a z trójką wystartuje Piotr Heszen.
Zawód strażaka jest zawodem, który charakteryzuje się wysokim poziomem ryzyka ze względu na napotykane zagrożenia przede wszystkim podczas akcji ratowniczo- gaśniczych oraz ćwiczeń, szkoleń i innych czynności.
Dziś pińczowscy policjanci uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej z okazji obchodów Święta Policji. Podczas niej mundurowi z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosława Tokarczyka odebrali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.
W niedzielę przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzki w Kielcach odbył się Piknik Rodzinny - Rodzina 800+. Wydarzenie było pierwszym z cyklu regionalnych imprez promujących podniesienie wysokości świadczenia dla rodziny, które nastąpi od 1 stycznia 2024 roku.
Uczęszczanie, zarówno na lekcje wychowania fizycznego, jak i matematyki to po prostu obowiązek – powiedział PAP szef Ministerstwa Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. Dodał, że trudno nakazać ustawą, aby były one interesujące dla dzieci.
Na stadionie w Działoszycach 16 sierpnia w upalną niedzielę rozegrały się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięło udział 8 drużyn, w tym 7 drużyn OSP i 1 drużyny KDP.
Zapraszamy do oglądania najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich.
Lato w pełni, sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, urlopowe wyjazdy to zasłużony odpoczynek i przyjemne chwile, lecz dla rodziców i opiekunów, którzy wyjeżdżają z małymi dziećmi, powinny być także okresem wzmożonej uwagi.
Wypadający 12 lipca Dzień Męczeństwa Wsi Polskiej został ustanowiony na pamiątkę okrutnej zbrodni, która w 1943 roku wydarzyła się w świętokrzyskim Michniowie. W budynku Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskiej uczczono pamięć ofiar okrutnej zbrodni nazistowskiej.
Tak zwane „białe plamy” czyli miejsca, które mają spory problem z komunikacją miejską powoli znikają z terenu województwa świętokrzyskiego. Wojewoda Zbigniew Koniusz podpisał kolejne umowy z włodarzami gmin, gwarantujące dofinansowanie na utworzenie nowych połączeń.