Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 stycznia 2025 00:14
Reklama
Powiat skarżyski:

Skarżysko-Kamienna

Najświeższe wiadomości i wydarzenia z gminy Skarżysko-Kamienna  – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!

Rzucił butelką w Skodę
Rzucił butelką w Skodę

Nawet pięć lat więzienia grozić może 19-letniemu mieszkańcowi Skarżyska – Kamiennej. Młodzian podejrzewany jest o uszkodzenie skody. Znajdując się pod wpływem alkoholu rzucił butelką w samochód. Właściciel oszacował straty na 1500 złotych. Sprawca zapewne jeszcze dziś usłyszy zarzut. W poniedziałkowy ranek skarżyscy policjanci zostali wezwani w rejon jednego z miejscowych mar-ketów. Na parkingu miał awanturować się młody mężczyzna. Na miejscu mundurowi zastali 19-letniego skarżyszczanina. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu, a kontakt z nim był utrudniony. Awanturnik został doprowadzony do komendy w celu wytrzeźwienia. Chwilę później 67-letni właściciel skody zgłosił stróżom prawa, że jego auto zostało uszkodzone. Zaparkował pojazd przed tym samym marketem, gdzie interweniowali funkcjonariusze i poszedł na zakupy. W tym czasie pracownica placówki poinformowała go, że młody chłopak rzucił w jego auto butelką. Szybko okazało się, że sprawcą uszkodzenia skody był legitymowany 19-latek. Pokrzywdzony oszacował straty na 1500 złotych. Zapewne jeszcze dziś zatrzymany chuligan usłyszy zarzut. Grozić mu nawet pięcioletni pobyt za więziennym murem. Źródło: KPP Skarżysko - Kamienna [gallery ID=1521]

05.07.2022 11:21
Centralna Komisja Egzaminacyjna: maturę zdało 78,2 proc. tegorocznych absolwentów
Centralna Komisja Egzaminacyjna: maturę zdało 78,2 proc. tegorocznych absolwentów

Maturę zdało 78,2 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 15,5 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu – podała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

05.07.2022 08:49
Uczniowie skarżyskiego Ekonomika w Maladze w ramach programu Erasmus+ - podsumowanie efektów
Uczniowie skarżyskiego Ekonomika w Maladze w ramach programu Erasmus+ - podsumowanie efektów

Uczniowie i uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku-Kamiennej kształcący się w zawodzie technik informatyk i technik reklamy byli uczestnikami mobilności w pięknej i słonecznej Maladze. Mogli tam doskonalić swoje umiejętności zawodowe i językowe oraz poznawać osobliwości kultury hiszpańskiej dzięki realizacji projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000009871 w ramach przyznanej przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ akredytacji nr 2020-1-PL01-KA120-VET-096270. Wartość zrealizowanej mobilności wyniosła 29.612,- euro i w całości została sfinansowana z pozyskanych na te cel funduszy unijnych.

05.07.2022 08:18
Wiadomości Świętokrzyskie: droga przebudowana, inwestycja pod górkę, ale finał z górki, gdzie spędzić upalne dni?
Wiadomości Świętokrzyskie: droga przebudowana, inwestycja pod górkę, ale finał z górki, gdzie spędzić upalne dni?

Zapraszamy na Wiadomości Świętokrzyskie. Dziś w programie między innymi: Droga przebudowana i odebrana, inwestycja pod górkę, ale finał z górki, podpowiemy też gdzie spędzić upalne dni w Jędrzejowie.

04.07.2022 15:30
Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych wystartowały w Kielcach i Suchedniowie
Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych wystartowały w Kielcach i Suchedniowie

W Kielcach i Suchedniowie od 4 do 7 lipca w badmintonie, koszykówce i lekkiej atletyce rywalizuje ponad 350 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju.

04.07.2022 12:41
ZNP wystąpił do premiera o podjęcie rozmów w sprawie podwyżek dla nauczycieli
ZNP wystąpił do premiera o podjęcie rozmów w sprawie podwyżek dla nauczycieli

W związku z bardzo trudną sytuacją materialną nauczycieli ZNP wystąpił do premiera Morawieckiego o pilne podjęcie rozmów na temat wzrostu wynagrodzeń nauczycieli o co najmniej 20 proc. – powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz. Dodał, że w razie niepodjęcia rozmów związek nie wyklucza protestu."W związku z bardzo trudną sytuacją materialną nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami ZNP wystąpił do pana premiera Mateusza Morawieckiego o pilne, niezwłoczne podjęcie rozmów na temat wzrostu wynagrodzeń nauczycieli o co najmniej 20 proc." - powiedział w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej ZNP prezes tej organizacji Sławomir Broniarz.Dodał, że jest to warunek do jakiejkolwiek dyskusji i debaty na temat projektowanej zmiany w Karcie nauczyciela."Bez tego wzrostu płacowego w dalszym ciągu sytuacja materialna nauczycieli, bez względu na zaczarowania ministra Czarnka i ruchy w tym zakresie, będzie dramatycznie niekorzystna" - dodał Broniarz.W jego ocenie nawet przewidywany od września br. wzrost płacy dla nauczyciela stażysty "nadal będzie lokował stażystę, absolwenta wyższych uczelni, na poziomie płacy minimalnej"."Dlatego też domagamy się niezwłocznego podjęcia rozmów i stąd pismo skierowane do pana premiera Mateusza Morawieckiego. Jednocześnie zwróciliśmy się do pana prezydenta (Andrzeja Dudy - PAP), który jest patronem dialogu i niejako ojcem ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, o wsparcie rozmów między partnerami społecznymi a strona rządową, dlatego że tych rozmów nie ma" - dodał prezes ZNP.Broniarz stwierdził, że od 7 grudnia ub. r. "nie było żadnych rozmów między MEiN a ZNP w sprawie wzrostu wynagrodzeń.""Jeżeli takowe rozmowy były, to one miały raczej charakter kadłubowy i z jednym ze związków, natomiast na pewno partnerzy społeczni, a zatem także i Forum Związków Zawodowych i ZNP takich rozmów i takiego zaszczytu rozmowy z panem ministrem Czarnkiem na temat wzrostu płac nauczycieli nie mieliśmy" - dodał Broniarz.Zapewnił, że ZNP jest gotowy do kontynuowania rozmów. Jednocześnie w przypadku braku takich rozmów prowadzonych przez stronę rządową z ZNP zarząd główny upoważnił prezydium zarządu głównego do podjęcia dwóch działań."Po pierwsze zorganizowania i przeprowadzenia po 31 sierpnia ogólnopolskiego akcji protestacyjnej obejmującej wszelkie dopuszczalne prawem działania, począwszy od kwestii medialnej typu oflagowanie, oplakatowanie szkół, a skończywszy na sporze zbiorowym. Po drugie - na zorganizowaniu i przeprowadzeniu ogólnopolskiej akcji informacyjnej skierowanej przede wszystkim do rodziców, obywateli naszego kraju w celu poinformowania społeczeństwa o dramatycznej sytuacji polskiej edukacji, nauczycieli" - zapowiedział Broniarz. (PAP)

04.07.2022 10:51
Wpadł poszukiwany trzema listami gończymi
Wpadł poszukiwany trzema listami gończymi

W ręce skarżyskich kryminalnych wpadł w niedzielę 24-latek z gminy Bliżyn. Mężczyzna był poszukiwany trzema listami gończymi przez skarżyski sąd. Łącznie spędzi za kratkami prawie półtora roku m.in. za uszkodzenie ciała, oszustwo i uszkodzenie mienia.

04.07.2022 10:46
Święto muzyki i sztuki wszelakiej. Przed nami Racłacamp 2022
Święto muzyki i sztuki wszelakiej. Przed nami Racłacamp 2022

Przed nami już piąta edycja imprezy Racłacamp. Impreza, która powstała z zamiłowania do ludzi i sztuki, rok rocznie przyciąga miłośników różnorodnych gatunków muzycznych. W tym roku będzie to ukłon w stronę fanów muzyki elektronicznej.

04.07.2022 09:45
W sobotę na drogach doszło do 47 wypadków, w których zginęło 5 osób
W sobotę na drogach doszło do 47 wypadków, w których zginęło 5 osób

Na drogach doszło w sobotę do 47 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 53 zostały ranne; za-trzymano 416 kierowców po alkoholu - poinformowała w niedzielę Policja.

03.07.2022 08:39
VII Mistrzostwa Świata Karate w Kielcach. Walczyć będą najlepsi zawodnicy z ponad 40 państw!
VII Mistrzostwa Świata Karate w Kielcach. Walczyć będą najlepsi zawodnicy z ponad 40 państw!

Prestiżowe wydarzenie dla  kraju i Kielc – Mistrzostwa Świata Karate w Kategoriach Wagowych odbędą się tutaj po raz pierwszy w historii. Przyjadą przedstawiciele 103 państw, a walczyć będzie około 200 zawodników z ponad 40. W piątek, 1 lipca World Karate Organization opublikowała wyniki turniejowych losowań.  - Od 22 do 29 września ponad 1000 osób będzie gościć w Kielcach. Chcemy, by pod każdym względem, sportowym, widowiskowy, organizacyjnym, mistrzostwa były postawione na bardzo wysokim poziomie, by świat zobaczył  niesamowite widowisko – mówi sensei Tomasz Kęćko, prezes Kieleckiego Klubu Sportowego Karate i przewodniczący komitetu organizacyjnego. W World Karate Organization  zrzeszonych jest 103 państwa, więc do Kielc przybędą przedstawiciele każdego z nich.  Same mistrzostwa potrwają dwa dni, w weekend 24 i 25 września. Priorytetem tych najwyższej rangi zawodów są walki, które wyłonią pierwsze i drugie miejsca wśród mężczyzn i kobiet w różnych kategoriach wagowych. Będą toczyły się w Hali Legionów przy ulicy Leszka Drogosza w Kielcach. Silne reprezentacje karateków z całego świata - System kwalifikacji ze 103 państw zrzeszonych  w WKO wyłonił najlepszych. Dziś poznaliśmy wyniki turniejowych losowań. To grono tworzy około 200 zawodników z ponad 40 krajów, w tym jest dwunastoosobowa kadra Polski.  Najwyższe miejsca na podium zdecydowanie będzie starała się zająć Japonia, silne ekipy tworzą zawodnicy z Litwy, Kazachstanu, Gruzji, czy Bułgarii, faworytów ma także Polska -  mówi shihan Bogdan Lubos, wiceprezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai i trener kadry narodowej.Z wiadomych względów nie wystartują zawodnicy z Rosji. Źródło: Organizator [gallery ID=1518]

02.07.2022 07:56
Wiadomości Świętokrzyskie: Kłótnie i spory to dobre sposoby na absolutorium i wotum zaufania

 Nerwowe i gorące dyskusje towarzyszyły radnym podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Skarżysku. Radni zdecydowali o przyznaniu Zarządowi  wotum zaufania, a także absolutorium z wykonania budżetu za rok 2021. Podczas debaty nad raportem o stanie powiatu nie zabrakło jednak mocnych słów i wzajemnych oskarżeń.Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej podsumowywał projekt „Standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób chorujących psychicznie po wielokrotnych pobytach w szpitalu psychiatrycznym”. W ramach zadania, Caritas Diecezji Kieleckiej uruchomiła w Wiśniówce mieszkania chronione dla tych, którzy przeszli kryzys, ale nie wymagają już całodobowej opieki lekarskiejSenat prawie jednogłośnie przyjął z poprawkami ustawę o tzw. wakacjach kredytowych. Jak ma wyglądać ta pomoc dla kredytobiorców? Co z bankami, które spodziewają się poniesienia wielomiliardowych strat? Na te pytania na naszej antenie odpowiadał senator Krzysztof Słoń. Była także mowa o ustawie o dopłatach do węgla.W trakcie trwania ostatniej sesji Rady Powiatu Skarżyskiego wywiązała się gorąca dyskusja, a głównym oponentem i krytykiem postawy zarządu powiatu skarżyskiego okazał się wójt gminy Łączna Romuald Kowaliński, W ocenie wójta Łącznej zarząd nie wywiązuje się w pełni z dbania o drogi powiatowe na terenie gminy Łączna Do całej sytuacji w rozmowie z naszą stacją odniosło się dwoje członków zarząd powiatu.Tempa prac przy budowie sali widowiskowej koneckiego Centrum Kultury, może pozazdrościć każdy inwestor. Gmach sali już jest zadaszony, a prace przeniosły się do wnętrza budynku. Do otwarcia obiektu, jakiego w Końskich jeszcze nie było, jest coraz bliżej.Temperatura w nagrzanym aucie może sięgać nawet 50 – 60 stopni. Pozostawienie dziecka czy zwierzęcia nawet na chwilę w takich warunkach może doprowadzić do tragedii. Jeśli zauważysz dziecko lub zwierzę zamknięte w samochodzie nie wahaj się ani chwili – powiadom służby ratunkowe dzwoniąc pod numer 112.

02.07.2022 06:12
CKE: ósmoklasiści zdobyli średnio 60 proc. punktów z polskiego i 57 proc. z matematyki
CKE: ósmoklasiści zdobyli średnio 60 proc. punktów z polskiego i 57 proc. z matematyki

Uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy w maju przystąpili do obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 60 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 57 proc. – podała w piątek Centralna Komisja Egzaminacyjna.

01.07.2022 08:34
Reklama