Złote medale mogą im otworzyć drogę do Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Berlin 2023. To największa z wszystkich, dotychczasowych części Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022. Zawodników wspierać będzie ponad 300 sędziów, opiekunów trenerów i organizatorów, a także ponad 120 wolontariuszy, łączna liczba uczestników przekroczy 750 osób. Do udziału w zawodach zaproszeni zostali także sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną z Olimpiad Specjalnych Ukraina – to wyraz solidarności polskiego sportu w obliczu wojny, która szczególnie mocno dotyka osoby z niepełnosprawnością intelektualną na Ukrainie.
- Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych są dla naszych zawodników i ich kibiców największym sportowym świętem. Przez cztery lata sportowcy Olimpiad Specjalnych trenują w swoich klubach, rywalizują w zawodach regionalnych i przygotowują się, by jak najlepiej zaprezentować się na arenie ogólnopolskiej. W czterech zakończonych już częściach Igrzysk, które odbyły się w Rybniku, Bydgoszczy, Poznaniu i Warszawie byliśmy świadkami niezwykłych sportowych emocji, tak będzie również w Kielcach i Suchedniowie, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania do naszych mediów społecznościowych oraz na obiekty sportowe – powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, dyrektor generalna Olimpiad Specjalnych Polska.
Podczas Igrzysk koszykarze rywalizują w hali sportowej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, na położonym nieopodal stadionie lekkoatletycznym zawodniczki i zawodnicy mierzą się w konkurencjach lekkoatletycznych (biegi na dystansach od 100 do 3000 m, sztafety 4x100 i 4x400 metrów, skok wzwyż, skok w dal, rzut mini oszczepem i pchnięcie kulą). Badmintoniści swoje zawody rozgrywają w hali sportowo-rehabilitacyjnej w Suchedniowie.
Więcej informacji o Olimpiadach Specjalnych Polska można znaleźć TUTAJ.
Napisz komentarz
Komentarze