Najświeższe wiadomości i wydarzenia z powiatu skarżyskiego – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!
Wysokiej jakości mammograf cyfrowy jeszcze w tym roku będzie dostępny dla Pacjentek skarżyskiego szpitala. W piątek, 14 lipca przedstawiciele władz powiatu skarżyskiego podpisali z Wojewodą Świętokrzyskim umowę gwarantującą powiatowi otrzymanie dofinansowania na zakup sprzętu.
Rozbudowa drogi powiatowej Brzeście-Zagórze w gminie Bliżyn oraz przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Podłazie w gminie Łączna to kolejne inwestycje, których realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej podpisał w obecności przedstawicieli władz powiatu – starosty Artura Berusa, wicestarosty Anny Leżańskiej i członka zarządu Tadeusza Bałchanowskiego umowę z wykonawcą na realizację obu zadań na łączną kwotę ponad 7,1 mln zł.
Policjanci skarżyskiej drogówki zatrzymali do kontroli motorower, którym podróżował 27-latek razem ze swoim 16-letnim bratem. Mieszkańcy Podlasia byli poszukiwani, ponieważ rodzice zgłosili ich zaginięcie. Bracia przejechali motorowerem 300 kilometrów, a docelowo mieli zamiar dotrzeć do mieszkającej w Krakowie dziewczyny młodszego z nich. Musieliby zatem pokonać blisko 500 kilometrów.
Zapraszamy do oglądania najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich.
12 lipca br. jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu skarżyskiego wizytował Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Pan st. bryg. Artur Brachowicz wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Skarżysku-Kamiennej - mł. bryg. Marcinem Jasińskim.
Wypadający 12 lipca Dzień Męczeństwa Wsi Polskiej został ustanowiony na pamiątkę okrutnej zbrodni, która w 1943 roku wydarzyła się w świętokrzyskim Michniowie. W budynku Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskiej uczczono pamięć ofiar okrutnej zbrodni nazistowskiej.
Wypadający 12 lipca Dzień Męczeństwa Wsi Polskiej został ustanowiony na pamiątkę okrutnej zbrodni, która w 1943 roku wydarzyła się w świętokrzyskiej wsi Michniów. W budynku Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskiej w Michniowie uczczono pamięć ofiar.
Arkadiusz Bąk przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego był dzisiaj gościem TVŚ. Z nowym przewodniczącym, który na stanowisku zastąpił Andrzeja Prusia rozmawialiśmy o realnej możliwości odwołania zarządu województwa świętokrzyskiego oraz bucie PiS –u. Bąk, co może dziwić, w ciepłych słowach wyrażał się o marszałku Andrzeju Bętkowskim.
W środę w Rektoracie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, władze uczelni podsumowały pierwszy etap rekrutacji, który zakończyl się 10 lipca. Przedstawione zostały statystyki dotyczące tegorocznego naboru. Dodajmy, że uczelnia otrzymała oficjalną zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na rozpoczęcie kształcenia na kierunku farmacji. Szczegóły w materiale telewizyjnym.
Średnio jedna na dziesięć osób leczonych w szpitalu potrzebuje krwi. Do przeprowadzenia operacji serca potrzebnych jest sześć jednostek krwi, dla ofiar wypadku – dziesięć jednostek – informuje w środę Narodowy Fundusz Zdrowia.
W pierwszych sześciu miesiącach tego roku na polskich drogach zmniejsza się liczba wypadków drogowych. Policjanci zanotowali też mniej kolizji i ofiar wypadków drogowych – wynika z danych Komendy Głównej Policji.
W ramach pomocy uchodźcom przed wojną mieszkańcom Ukrainy Marszałek Andrzej Bętkowski podpisał z włodarzami trzech świętokrzyskich gmin umowy zapewniające dofinansowanie pochodzące ze środków unijnych. Pozyskane fundusze posłużą modernizacji i remontowi lokali socjalnych, w których uchodźcy będą mogli znaleźć schronienie.