poniedziałek, 30 września 2024 19:27

Remis na początek wiosny

Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:1. Spotkanie w pierwszej połowie toczyło się głównie w środku boiska. Obie drużyny do ataków ruszyły dopiero w drugich 45 minutach.

Kielczanie gola zdobyli w 56. minucie meczu. Po dośrodkowaniu Serhija Pilipczuka głową do bramki trafił Radek Dejmek. Wydawało się, że kielczanie mogą podwyższyć wynik, ale z drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną boisko opuścił Łukasz Klemenz.

Sytuacja ta podziałała mobilizująco na gospodarzy, którzy rzucili się do ataku. Po swoistym bombardowaniu piłka znalazła w końcu drogę do bramki Cerniauskasa. Gola dla Górnika zdobył w 82. minucie Szymon Skrzypczak.

Po tym meczu Korona nadal zajmuje 14. miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Kielczanie mają obecnie 22 punkty. Do grupy mistrzowskiej, podopieczni Ryszarda Tarasiewicza, tracą nadal sześć punktów.