Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 26 grudnia 2024 10:15
Reklama
Reklama

Terytorialsi zacieśniają współpracę z pracodawcami

W miniony weekend w Sandomierzu Terytorialsi spotkali się z pracodawcami i podmiotami współpracującymi ze 102 batalionem lekkiej piechoty. Wzajemne poznanie się, zrozumienie potrzeb i zadań jest kluczem do dobrej współpracy na linii pracodawca – Wojska Obrony Terytorialnej.
 Terytorialsi zacieśniają współpracę z pracodawcami
Terytorialsi zacieśniają współpracę z pracodawcami

Jednym z ważniejszych założeń służby w WOT jest dążenie do sprawnego połączenia obowiązków pracownika ze służbą wojskową. Dlatego też niezwykle ważna jest dobra współpraca pracodawców z wojskiem. W sobotę 22 października swoich pracowników - żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady OT, między innymi odwiedzili w Sandomierzu przedstawiciele władz oraz pracodawcy z firm i urzędów.

Władze reprezentowali między innymi: poseł Marek Kwitek, burmistrz Miasta Sandomierz Marcin Marzec, starosta sandomierski Marcin Piwnik, wójt gminy Łoniów Szymon Kołacz. Znaczące firmy w regionie reprezentowali między innymi: Wiktor Stasiak z Zakładów Chemicznych ,,Siarkopol”, Marek Stępniewski z Huty Stalowa Wola, Mariusz Mazur z firmy Pilkington Automotive Poland oraz Michał Suchocki z Numan Zeetank International Transport. Jako pracodawcy mający w swoich firmach wielu żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej, zapoznali się ze strukturą, wyposażeniem i zadaniami do których są szkoleni żołnierze 102 batalionu lekkiej piechoty. Podczas spotkania został zaprezentowany sprzęt wojskowy, a także miały miejsce między innymi pokazy dynamiczne, szkolenie medyczne i podstawy szkolenia strzeleckiego. Było to już drugie w ostatnich tygodniach spotkanie pracodawców z żołnierzami 10 ŚBOT.

Każdy Terytorials wnosi do służby wojskowej cenne doświadczenie i zdolności zdobyte w pracy zawodowej, którą wykonuje na co dzień. Właściwe wykorzystanie umiejętności w procesie szkolenia żołnierzy jest kluczem do silnych Wojsk Obrony Terytorialnej. Nadrzędnym zasobem są ludzie, ich pasje oraz zaangażowanie. Proces szkolenia Terytorialsów jest więc inwestycją w nowe umiejętności, które z kolei będą mogli z powodzeniem wykorzystywać w swojej pracy zawodowej, stając się lepszymi pracownikami. Są to np. zdolności organizacyjne, umiejętność działania pod presją czasu, umiejętność pracy w zespole, adekwatne ocenianie sytuacji, czy też umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dlatego tzw. „umiejętności podwójnego zastosowania” służą pracodawcy, współpracownikom oraz społecznościom lokalnym.

WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, dlatego współpraca z pracodawcami jest dla naszej formacji szczególnie ważna. Obecnie w szeregach 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej służy prawie 1800 żołnierzy, spośród których blisko 60% deklaruje stałe zatrudnienie. Żołnierze łączą pełnienie służby wojskowej z życiem rodzinnym i zawodowym. Uzyskanie równowagi jest możliwe wtedy, gdy pracodawca wspiera swojego pracownika i rozumie znaczenie jego służby. Wsparcie ze strony pracodawców jest nieocenionym bodźcem, który niejednokrotnie odgrywa kluczową rolę podczas podejmowania decyzji o przystąpieniu do WOT.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama