Małgorzata Marenin we wtorek z samego rana złożyła wniosek do Komisji Rewizyjnej Rady Miasta. Po raz kolejny prosi o kontrolę w zakresie przestrzegania procedur wywiadu środowiskowego i rzetelności przyznawania jednorazowych świadczeń pieniężnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
- Wnoszę o skontrolowanie działalności MOPR Kielce w kierunku rzetelności sporządzania wywiadu środowiskowego oraz zasadności przyznawania jednorazowych świadczeń oraz objęcia nadzorem tej dziedziny działalności wyżej wymienionej instytucji – poinformowała Małgorzata Marenin.
Ponadto Stowarzyszenie Stop Stereotypom wnioskuje o opracowanie systemu i mechanizmów wsparcia dla osób samotnych czy ciężko chorych, które kwalifikują się do jednorazowej pomocy finansowej, a jej nie otrzymują.
- Te osoby kierują się do MOPR-u, bo nie mają pieniędzy na wykupienie lekarstw. Natomiast MOPR nie udziela im pomocy – dodaje Marenin.
Dodatkowo poseł Jan Cedzyński złożył interpelację odnośnie art 8. w sprawie wniosku o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym, który jest niezrozumiały. W praktyce brany pod uwagę jest zaciągnięty kredyt.
- Zgodnie w tym artykułem, za dochód uznaje się sumę miesięcznych przychodów. Ale tu miesięcznym przychodem jest również kredyt czy pożyczka – komentuje Marenin.
Według działaczy Twojego Ruchu i Stowarzyszenia Stop Stereotypom, treść powinna zostać zmieniona na bardziej klarowną i zrozumiałą.
MOPR do kontroli?
- Sytuacja w kieleckich instytucjach, które z założenia mają pomagać osobom w trudnych sytuacjach życiowych, staje się coraz bardziej dramatyczna – to słowa Małgorzaty Marenin, które po raz kolejny podważają działalność Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. W tej sprawie Stowarzyszenie Stop Stereotypom składa ponowny wniosek o skontrolowanie działalności MOPR-u w Kielcach.
- 02.04.2014 12:59
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze