- To wspaniała lekcja historii. Nie wiedzieliśmy, że z „Kamieni na szaniec” Kamińskiego można zrobić tak świetny film, z takimi efektami – przyznają uczniowie.
- Często mówi się o patriotyzmie. To nie jest puste słowo. Uczniowie pokazali to dziś swoim godnym zachowaniem w kinie. Po tylu latach pracy ciągle mnie zaskakują, ja też się od nich uczę - dodaje nauczyciel historii Zbigniew Cholerzyński.
Zajęcia lekcyjne poza szkołą są szczególnie cenione przez uczniów. A historia zobrazowana w postaci filmu zostaje lepiej zapamiętana. Dzieci i młodzież z powiatu włoszczowskiego często goszczą w kinie „Muza”.
- Jesteśmy otwarci na młodzież, na starszych oczywiście też, ale przede wszystkim na młodych. Jesteśmy po to, żeby dać im narzędzia do rozwoju, kreacji, by mogli pożytkować swoją młodzieńczą energię - deklaruje Sylwester Kowalski, dyrektor włoszczowskiego Domu Kultury.
Włoszczowski Domu Kultury uczestniczy w programie Kino Szkoła rekomendowanym przez szkołę filmową w Łodzi.
„Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego są lekturą szkolną. Ekranizacja filmowa, podobnie jak książka, to wzruszająca opowieść o patriotyzmie, honorze i przyjaźni. Podczas projekcji niejeden widz uroni łzę. W dramacie wojennym Roberta Glińskiego zagrali młodzi aktorzy, ulubieńcy żeńskiej części publiczności.
W roli „Rudego” Tomasz Ziętek, w „Zośkę” wcielił się pochodzący z Kielc Marcel Sabat, który udzielił wywiadu Telewizji Świętokrzyskiej przy okazji premiery filmu w kinie „Moskwa” (pisaliśmy o tym TUTAJ).
Napisz komentarz
Komentarze